Finisaż wystawy „Szaleństwo Rokoka” w Pawilonie Czterech Kopuł

Fot. mnwr.pl

Rokokowy seans filmowy, warsztaty tańca historycznego, spektakl Teatru Czterech czy performans Anny Królikiewicz to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji zakończenia wystawy „Szaleństwo rokoka! Fascynacja rokokiem na Śląsku (XVIII–XXI w.)”.

W finisażowy weekend 12–14 stycznia 2024 w Pawilonie Czterech Kopuł (oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu) zaplanowano kilkanaście wydarzeń dla dzieci, dorosłych i osób z niepełnosprawnościami. Od wtorku 9 stycznia wystawę będzie można oglądać dłużej. Będzie ona czynna będzie od 10:00 do 19:00, a w sobotę 13 stycznia aż do 20:00.

-Jest to niezwykła, ogromna wystawa jubileuszowa na 75-lecie Muzeum Narodowego we Wrocławiu. – mówi edukator Michał Pieczka.

W ramach finisażu odbędą się oprowadzania kuratorskie, pokaz filmu Rubena Östlunda „W trójkącie”, spacery edukacyjne, warsztat o modzie i tańcu czy warsztaty sensoryczne z audiodeskrypcją.

Na większość wydarzeń jest wstęp wolny. Kalendarium dostępne na stronie Muzeum Narodowego we Wrocławiu tutaj.

„Szaleństwo rokoka!” to wystawa przygotowana z okazji jubileuszu 75-lecia Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Pokazano na niej ponad 500 dzieł sztuki – od malarstwa, rzeźby i grafiki, poprzez złotnictwo, meble, porcelanę, ubiory i akcesoria mody aż po fotografie i instalacje wideo. Ekspozycję uzupełniają prace współczesnych artystów, dla których rokoko jest źródłem inspiracji. To pierwsza w historii muzealnictwa wystawa poświęcona sztuce rokokowej i neorokokowej na Śląsku, a zarazem wielka afirmacja stylu, który w dalszym ciągu fascynuje, inspiruje i zaskakuje.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content