Profilaktyka nowotworów skóry pn. „Znamiona pod lupą” cz. 2

fot. Radio Rodzina

Audycja pt. „Znamiona pod lupą”. Projekt powstał we współpracy z Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. O programach profilaktyki nowotworowej realizowanych w szpitalu rozmawiamy z Agnieszką Curyło.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu Ośrodek Badawczo-Rozwojowy w Poradni Dermatologicznej realizowany był w 2023 roku program profilaktyczny, dofinansowany ze środków Gminy Wrocław, polegający na bezpłatnych badaniach znamion dla mieszkańców Wrocławia.

Przebadano 600 pacjentów (w tym 366 kobiet i 234 mężczyzn); pacjenci u których zmiany okazały się mieć charakter nowotworu, zostali zaopiekowani i skierowani na dalszą diagnostykę, którą ułatwia Ośrodek Profilaktyki, Diagnostyki i Terapii nowotworów w szpitalu.

Placówka prowadzi szeroką diagnostykę w kierunki profilaktyki raka (także raka piersi u kobiet, jelita grubego czy raka płuc). O programach zrealizowanych w tym roku i kontynuacji badań profilaktycznych w 2024 roku opowie Agnieszka Curyło z WSSK we Wrocławiu. Chirurg onkolog, dr Roman Czarnecki, opowie o profilaktyce i ścieżce leczenia nowotworów skóry.

Emisja 28 grudnia po godz. 11:00. Powtórka o 18:00.

Posłuchaj:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content