Inwestycja Posco w Brzegu – nowa fabryka rdzeni do silników napędowych

Mat. Pras.

Kolejny sukces Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej! Firma Posco Mobility Solution Poland, część renomowanego koreańskiego koncernu Posco, ogłosiła plany zbudowania nowoczesnej fabryki rdzeni do silników napędowych w Brzegu, w województwie opolskim. Inwestycja ta, opiewająca na kwotę 183,6 mln zł, skorzysta ze zwolnień podatkowych, a jej realizacja rozpocznie się w kwietniu 2024 roku.

Spółka Posco Mobility Solution Poland otrzymała decyzję o wsparciu. Zainwestuje 183,6 mln zł w fabrykę rdzeni do silników napędowych wykorzystywanych w produkcji samochodów elektrycznych, hybrydowych i wodorowych – mówi Piotr Wojtyczka, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Rozwój regionalny i zatrudnienie

Posco Mobility Solution Poland zobowiązała się zatrudnić co najmniej pięć osób, z planem rozszerzenia zatrudnienia do około 24 pracowników. Nowy zakład nie tylko przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki, ale także wzmocni branżę motoryzacyjną w regionie.

Zaawansowane technologie

Fabryka będzie skupiała się na produkcji statycznej i rotacyjnej części rdzeni silników elektrycznych. Rdzenie te są kluczowe w produkcji silników trakcyjnych, które stanowią znaczącą część kosztów produkcji elektrycznych pojazdów. Technologia Posco jest już wykorzystywana przez takie firmy jak Hyundai i Kia.

Wsparcie dla ekologii i innowacji

Posco, jako piąty na świecie producent stali, wykazuje swoje zaangażowanie w promowanie ekologicznych technologii. Wcześniejsze inwestycje firmy, jak zakład recyklingu baterii w Bukowicach oraz ekologiczne spalarnie odpadów, świadczą o jej dążeniu do zrównoważonego rozwoju. Z pełną mocą produkcyjną zakładu, planowaną na koniec 2026 roku, Posco Mobility Solutions zwiększy swoją obecność na europejskim rynku pojazdów elektrycznych. Ta inwestycja stanowi ważny krok w kierunku rozwoju ekologicznej motoryzacji i potwierdza zaangażowanie Posco w innowacyjność oraz zrównoważony rozwój.

Kluczowa współpraca z WSSE

Dojście do realizacji tej inwestycji było możliwe dzięki znakomitej współpracy między Posco Mobility Solution Poland a Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Ta synergia przyczyniła się do stworzenia korzystnych warunków dla inwestycji, ułatwiając procesy administracyjne oraz zapewniając wsparcie na każdym etapie projektu.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content