Zaglądamy na Jarmark Bożonarodzeniowy 

mat. prasowe

Kilka dni do Bożego Narodzenia. To ostatni dzwonek by kupić prezent dla swoich bliskich. Zaglądamy na wrocławski jarmark w Rynku, na placu Solnym, przy ul. Świdnickiej oraz Oławskiej, na którym stoi 220 domków handlowych, z czego połowa to gastronomia i produkty spożywcze, a połowa to rękodzieło, rzemiosło i artykuły przemysłowe. Dziś wiadomo już, że jarmark to jedna z największych atrakcji miasta i jeden z najpiękniejszych w Europie, który ściąga w tym okresie około miliona mieszkańców i turystów do centrum, zasilając tym samym hotele i restauracje.

Zapytaliśmy turystów, co kupują i jak wrażenia. – Jest drożej niż w ubiegłym roku, ale to najpiękniejszy jarmark w Polsce – mówią jednym głosem.

Rok 2008 – rozkłada się pierwszy w nowej historii Wrocławia Jarmark Bożonarodzeniowy. Jest to zaledwie 30 domków, w których głównie dominują ręcznie wykonywane świąteczne ozdoby i upominki. Tylko w kilku z nich można napić się czegoś rozgrzewającego lub zjeść tradycyjne potrawy. Restauracje mają ogromne wątpliwości, czy jarmark nie zabierze im gości w okresie, który wtedy jest jednym z najgorszych.

Jarmark jest czynny od 6:00-22:00 do 7 stycznia z Nocą Sylwestrową i Świętem Trzech Króli.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content