Ziemia Święta. Pozostała nam tylko wiara

Parafia Świętej Rodziny w Gazie - Msza św. 25.10.2023 / Fot. ACN

Strefa Gazy. Do niedawna miejsce zapomniane, dziś mówi o nim cały świat. W ciągu kilku tygodni życie z bardzo trudnego zamieniło się tam w tragiczne i przerażające. W dramatycznej sytuacji znaleźli się też mieszkańcy Zachodniego Brzegu.

Piekła wojny, nieustannego ostrzały rakietowego, strachu i lęku przed utratą bliskich, doświadczają tu od początku obecnego konfliktu wszyscy, niezależnie od wyznawanej wiary. Nigdzie nie jest bezpiecznie. Mimo iż z północy na południe Strefy Gazy uciekło kilkaset tysięcy osób, wielu postanowiło jednak zostać.

– Ludzie nie mają nic, nawet podstawowych rzeczy, dokąd mieliby pójść? Mają umrzeć na ulicy? Zostaniemy z nimi. Módlcie się za nas, aby to szaleństwo się skończyło – przekazała Papieskiemu Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie siostra Nabila Saleh ze zgromadzenia Sióstr Różańca Świętego. Wraz z innymi chrześcijanami mieszka obecnie w budynku jedynej katolickiej parafii w Gazie.

Posłuchaj:

Felieton Kingi Waliszewskiej, Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Biuro Regionalne w Poznaniu – Misja na Szewskiej.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content