Porządny ekspres do kawy przydaje się zarówno w domu, jak i w biurze.

mat. pras.

Dzięki niemu można każdy poranek rozpocząć z filiżanką pysznej kawy, która zawsze będzie doskonale smakowała. Zróżnicowana oferta ekspresów, co dotyczy zarówno wielu różnych modeli, jak i rodzajów, czasami potrafi utrudnić zakupy, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik na temat wyboru idealnego ekspresu do kawy.

  1. Czy warto w ogóle kupować ekspres do kawy?
  2. Co warto przemyśleć przed zakupem nowego ekspresu?
  3. Popularne rodzaje ekspresów do kawy
  4. Gdzie znaleźć zestawienie polecanych ekspresów?

Niezależnie od tego, czy szukasz prostego ekspresu, z którego będziesz sporadycznie korzystać we własnym domu, czy też zależy Ci na wydajnym urządzeniu do firmy, poniższe wskazówki na pewno pozwolą Ci wybrać odpowiedni model. W dalszej części artykułu znajdziesz informacje na temat tego, co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie nowego ekspresu, jakie są najpopularniejsze rodzaje oraz gdzie można znaleźć aktualny ranking obejmujący najlepsze urządzenia w przystępnych cenach.

Czy warto w ogóle kupować ekspres do kawy?

Kawa o doskonałym smaku i aromacie możliwa do uzyskania za pomocą kliknięcia jednego przycisku? To możliwe z nowoczesnym ekspresem! Nic więc dziwnego, że wielu miłośników czarnego napoju ma w swoich domach ekspresy. Ekspres daje gwarancję, że kawa zawsze będzie smakowała tak samo dobrze, a co najważniejsze, jej przygotowanie nie zajmie nawet kilku minut. Oprócz korzyści związanych ze smakiem i aromatem kawy, ekspresy to przede wszystkim wygoda użytkowania i możliwość eksperymentowania z różnymi rodzajami kawy. Chociaż zakup takiego urządzenia wiąże się z pewnymi wydatkami, to po pewnym czasie trudno będzie wyobrazić sobie przygotowywanie kawy bez korzystania z tego urządzenia.

Co warto przemyśleć przed zakupem nowego ekspresu?

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup nowego ekspresu, warto przemyśleć kilka istotnych kwestii. Pozwoli to wybrać model, który będzie idealnie odpowiadał potrzebom użytkowników. Pierwszą rzeczą jest to, jaki rodzaj kawy się preferuje. Jeżeli jest to zwykła czarna kawa, można postawić na prostszy i tańszy ekspres kapsułkowy. Największe możliwości oferują jednak ekspresy ciśnieniowe, dzięki którym można uzyskać najlepszy smak. Trzeba też uwzględnić, ile osób będzie korzystało z ekspresu, a co za tym idzie, jak często będzie użytkowany. Do domów i mieszkań spokojnie wystarczy prostszy model, natomiast do biura, gdzie każdego dnia będzie korzystało z niego wiele osób, lepiej kupić ekspres z wyższej półki, aby bez problemu posłużył przez wiele lat. W niektórych przypadkach istotne może być również to, ile miejsca zajmuje ekspres, szczególnie jeżeli ktoś dysponuje niewielką kuchnią.

Popularne rodzaje ekspresów do kawy

W sprzedaży można znaleźć wiele ekspresów, które najczęściej zaliczają się do jednej z trzech popularnych kategorii:

  • ekspresy kolbowe – proste i tanie, przy czym samo przygotowanie kawy jest nieco skomplikowane,
  • ekspresy kapsułkowe – wygodne w użytkowaniu i zajmują niewiele miejsca, ale zdaniem prawdziwych smakoszy nie jest to prawdziwa kawa,
  • ekspresy ciśnieniowe – najlepsze urządzenia do przygotowywania kaw (również mlecznych).

Gdzie znaleźć zestawienie polecanych ekspresów?

Jeżeli nie chcesz tracić czasu na samodzielne porównywanie ofert ekspresów dostępnych aktualnie w sprzedaży, możesz skorzystać z gotowego rankingu takich urządzeń. Jest on dostępny na stronie https://www.sferis.pl/blog/ranking-ekspresow-do-kawy i uwzględnia takie modele jak Saeco Royal OTC, De’Longhi PrimaDonna Elite ECAM, Siemens TP 705R01 i wiele innych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content