PGE z najlepszymi relacjami inwestorskimi w Polsce

Foto: Mat. Pras.

PGE Polska Grupa Energetyczna została uznana za spółkę z najlepszymi relacjami inwestorskimi w Polsce w 2023 roku w międzynarodowym badaniu Institutional Investor, wiodącego światowego wydawcy z obszaru finansów. Ranking tworzony jest na podstawie ocen zarządzających funduszami inwestycyjnymi oraz analityków rynku kapitałowego.

– Po raz kolejny relacje inwestorskie PGE zostały docenione w międzynarodowym środowisku inwestorskim. Transparentność komunikacji z rynkiem kapitałowym to niezwykle ważny element stanowiący o pozycji firmy, zwłaszcza na arenie międzynarodowej. Dzięki profesjonalnemu dialogowi budujemy zaufanie, bez którego pozyskiwanie kapitału na transformację polskiej energetyki byłoby niemożliwe – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Nagroda została wręczona na konferencji „PL IR Society Day 2023” zorganizowanej przez IR Society Poland, organizację zrzeszającą środowisko relacji inwestorskich w Polsce, oraz jej partnerów: Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, Institutional Investors i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. W imieniu PGE odebrał ją Filip Osadczuk, Dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich i ESG w PGE Polskiej Grupie Energetycznej.

Niezależne badanie przeprowadzane przez Institutional Investor od ponad 20 lat jest uznanym na świecie rankingiem oceniającym relacje inwestorskie, biura maklerskie i profesjonalistów branży. W badaniu, które było podstawą do przygotowania rankingu, wzięło udział 323 analityków i zarządzających, reprezentujących 194 instytucje finansowe. Wskazywali oni spółki, które ich zdaniem reprezentowały najwyższy poziom relacji inwestorskich.

Relacje inwestorskie firm oceniano według takich kryteriów jak: użyteczność konferencji inwestorskich i spotkań z inwestorami, konferencje wynikowe, znajomość biznesu i rynku, umiejętność szybkiego reagowania, autorytet i wiarygodność, terminowość, spójność i szczegółowość ujawniania informacji finansowych.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content