Paczki Dobrych Relacji w zajezdni tramwajowej

Mat. Pras.

W tym roku do potrzebujących trafi blisko 4,5 tysiąca Paczek Dobrych Relacji. W sobotę, w ramach wydarzenia w Zajezdni Borek, świąteczne podarunki otrzymało blisko 300 dzieci i opiekunów z rodzin wielodzietnych. Na miejscu zabawę nakręcały maskotki miejskich atrakcji i występy muzyczne. Nie zabrakło również św. Mikołaja!

 – Dziś spotkaliśmy się w niecodziennych okolicznościach, w towarzystwie wrocławskich tramwajów w zajezdni MPK. Przygotowaliśmy dla najmłodszych i rodziców nie tylko paczki z podarunkami, ale również wiele atrakcji. Po to, by wesprzeć rodziny w tym przedświątecznym czasie – powiedział Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia. – To już trzecie z pięciu tegorocznych wydarzeń przygotowanych z myślą o klientach MOPS. Zarówno tu, jak i na pozostałych spotkaniach, staraliśmy się powitać mieszkańców ciepłą, świąteczną atmosferą. 

W zajezdni przy al. Karkonoskiej rodziny wielodzietne wspólnie ubierały choinkę i mogły wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez MOPS oraz miejskie spółki. Nie zabrakło świątecznego barszczu z krokietami czy ciast. Dzieci odebrały workoplecaki z miejskimi gadżetami. Dla dorosłych przygotowano Paczki Dobrych Relacji, w których znajdują się produkty suche, takie jak cukier czy herbata oraz produkty o przedłużonym okresie przechowywania (np. konserwy czy olej). Zarówno dorośli, jak i dzieci otrzymali także vouchery do ZOO, Aquaparku czy na mecz Śląska Wrocław. 

Wsparcie rodzin wielodzietnych we Wrocławiu

Dużych rodzin (takich, które mają troje lub więcej dzieci) jest we Wrocławiu ponad 10 tysięcy. Według danych wrocławskiego programu 2+3 to niemal 51 tysięcy osób.

– Dzisiejsze wydarzenie zostało przygotowane z myślą o rodzinach w trudnej sytuacji – dzieciach z dużych rodzin wraz z opiekunami. Pandemia pokazała, że ten rodzaj wsparcia, jakim są żywnościowe paczki świąteczne, jest niezwykle potrzebny. Chociaż mieszkańcy w trudnej sytuacji korzystają z różnych rodzajów wsparcia przez cały rok, to jednak okres świąteczny jest wyjątkowy, a paczka, która otrzymują jest nie tylko paczką, ale też wyrazem tego, że ktoś się o nich troszczy i o nich pamięta  – podkreślił Andrzej Mańkowski, dyrektor MOPS

We Wrocławiu z różnych form wsparcia dawanego przez MOPS korzysta łącznie nawet 100 tysięcy osób. Mieszkańców objętych wąsko rozumiana pomocą społeczną (m.in. praca socjalna, zasiłki) jest ponad 9 tysięcy.

Między Konstalem, a Moderusami

Nieprzypadkowo miejscem wydarzenia była w sobotę Zajezdnia Borek. Założeniem świątecznych wydarzeń z udziałem najmłodszych jest organizacja ich w niecodziennych miejscach. Wraz z rodzicami mogli więc zwiedzać niecodzienny budynek zajezdni, poznawać wrocławskie tramwaje i porozmawiać z zawodowymi motorniczymi.

– Jako MPK przyłączamy się do szczytnych, prospołecznych akcji. Tym razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej wspieramy rodziny wielodzietne. Paczki Dobrych Relacji wzmacniają społeczną odpowiedzialność. Jako przedsiębiorstwo zajmujące się komunikacją wiemy, że w budowaniu relacji pomaga dobra komunikacja. Wsłuchujemy się zatem w potrzeby innych i staramy się im zaradzić – powiedział Przemysław Nowicki, wiceprezes MPK Wrocław.

Na miejscu pojawiły się także atrakcje przygotowane przez Śląsk Wrocław, Aquapark i ZOO. Dodatkowo, w przypadku pytań dotyczących mieszkań komunalnych, mieszkańcy mogli zasięgnąć informacji w specjalnych punktach Zarządu Zasobu Komunalnego oraz Wrocławskich Mieszkań. 

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content