Ministrancka piłka pod okiem Jacka Magiery

fot. Radio Rodzina

Minionej soboty na trzebnickich halach sportowych odbył się Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza. Rozgrywki zdominowali młodzi „piłkarze” z parafii pw. św. Jerzego Męczennika w Ziębicach. Na turnieju obecny był Jacek Magiera, trener WKS Śląska Wrocław – lidera Ekstraklasy.

Zanim członkowie LSO przystąpili do rywalizacji sportowej wspólnie modlili się na Mszy świętej, której przewodniczył biskup Maciej Małyga. W homilii zachęcał do szczerej relacji z Panem Jezusem, porównując ją do kontaktu pomiędzy trenerem a zawodnikiem. – Aby drużyna mogła grać lepiej, trener musi poznać zawodnika. Jeśli ktoś gorzej gra w ataku, a lepiej na bramce, lecz nie zagramy na tej lepszej pozycji, to gra całej drużyny może wyglądać gorzej. Chodzi więc o to, aby poznać człowieka, w czym jest mocny, aby to rozwijać – wskazał biskup, zaznaczając, że Pan Bóg troszczy się o jak najlepszy rozwój człowieka, lecz to od niego zależy, jak da się poprowadzić – wskazał biskup Maciej.

Otwarcie turnieju odbywało się równolegle na dwóch halach. W Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków w Trzebnicy, gdzie swoje rozgrywki miała grupa starszych ministantów z rocznika 2006-2008, obecni byli m.in.: bp Maciej Małyga, Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław, Marek Długozima, burmistrz Miasta i Gminy Trzebnica, ks. Piotr Filas SDS, kustosz trzebnickiej bazyliki, ks. Łukasz Piłat, Duszpasterz LSO Archidiecezji Wrocławskiej czy ks. Przemysław Antoniuk SDS, organizator turnieju. Podczas przemów inauguracyjnych słowo do młodzieży skierował trener Magiera. – Sport uczy dyscypliny. Wychodzimy na boisko, ale na pierwszym miejscu powinniśmy mieć szacunek do drugiego człowieka. Każdy może być zwycięzcą, wygra jedna drużyna, ale ja za każdego z was trzymam kciuki. Na takich turniejach zaczynało wielu piłkarzy, którzy grają dzisiaj na poziomie Ekstraklasy. Warto to wiedzieć i nad sobą pracować, być dobrym człowiekiem i wierzyć w swoje możliwości o nieustannie się rozwijać. Oczywiście nie każdy z was będzie piłkarzem, ale każdy ma szansę być bardzo dobrym człowiekiem – zachęcał trener.

Turniej miał rangę metropolitalną, gdyż w gronie drużyn zgłoszonych pojawiły się ekipy z diecezji świdnickiej i legnickiej. Na turnieju zagrały: Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Brzegu, Parafia pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Mąkoszycach, Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu – Kozanowie, Parafia pw. św. Jerzego w Ziębicach; Parafia pw. św. Bartłomieja i św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy; Parafia pw. NMP Różańcowej w Kruszynie, Parafia w Kotliskach [diecezja legnicka]; Parafia pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu-Krzykach; Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Dobroszycach; Parafia pw. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego w Obornikach Śląskich; Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Dobroszycach; Parafia pw. św. Anny w Szewcach; Parafia pw. św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu [diecezja świdnicka]

Wyniki końcowe:

Grupa starsza:

1.Parafia pw. św. Jerzego Męczennika w Ziębicach [Drużyna II]
2.Parafia pw. św. Jerzego Męczennika w Ziębicach [Drużyna I]
3. Parafia pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Mąkoszycach
4. Parafia pw. Świętej Trójcy we Wrocławiu – Krzykach

Grupa młodsza:

1.Parafia pw. św. Jerzego Męczennika w Ziębicach
2.Parafia pw. Świętej Trójcy we Wrocławiu – Krzykach
3.Parafia pw. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu [diecezja świdnicka]

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content