Podsumowanie inwestycji drogowych 2023 r. w Powiecie Wrocławskim

fot. Radio Rodzina

Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego, Andrzej Szawan był gościem popołudniowego pasma w Radiu Rodzina. Podsumowaliśmy kończący się rok pod kątem inwestycji drogowych, współpracy gospodarczej i rozbudowy powiatowych zespołów szkół.

Powiat Wrocławski świętował w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. W obszernym dokumencie wymienione są najważniejsze przedsięwzięcia realizowane na rzecz mieszkańców i przedsiębiorców. Rozmawiamy przede wszystkim o środkach finansowych i realizacjach przebudowach dróg powiatowych – te ostatnie chociażby ul. Warszawska w Sobótce, Radomierzyce (gm. Siechnice) czy droga w Chrząstawie.

Ponadto Powiat Wrocławski zajął w tym roku pierwsze miejsce w rankingu powiatów o najwyższej wartości inwestycji drogowych w przeliczeniu na 1 mieszkańca, mówi Andrzej Szawan. W budżecie na 2024 r. przewidziano 233 mln zł na inwestycje drogowe, z czego 80% pozyskanych środków to finansowanie unijne – dodaje wicestarosta.

Wśród planów są m.in.: kontynuacja inwestycji drogowych w powiecie, obwodnica Małuszowa, nowa filia Powiatowego Domu Seniora w Siechnicach czy przebudowa Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Rozmawiała Daria Detlaf

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content