Pierwsza autobusowa linia elektryczna we Wrocławiu

fot. Radio Rodzina

Od 14 grudnia na wrocławskich drogach pojawią w pełni nowoczesne i ekologiczne autobusy. Spotkamy je na linii autobusowej „K”. Są to autobusy marki Mercedes-Benz e-Citaro G.

– Dziś odebrano pierwszych dziewięć elektrycznych autobusów. Niebawem odebrane zostaną kolejne cztery – opowiada Witold Woźny, prezes MPK Wrocław.

Pełna elektryczna linia autobusowa to nowość, która przyczyni się do rewolucji na wrocławskich drogach. W planach nie tylko „elektryki”, ale także autobusy z napędem wodorowym.

– To jednak jeszcze daleka przyszłość – mówi prezes MPK Wrocław.

W czasie ostatnich mrozów odbywały się testy autobusów elektrycznych.

– To bardzo ważny krok w rozwoju komunikacji miejskiej w naszym mieście – mówi Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

Zakup 13 autobusów elektrycznych oraz stworzenie infrastruktury do ładowania pojazdów wyniósł 52 miliony zł, mówi Jacek Sutryk.

– W planach jest przetarg na obsługę linii aglomeracyjnych – zapowiada Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektorka Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Zakup autobusów elektrycznych realizowany jest w ramach umowy podpisanej w marcu ubiegłego roku z firmą EvoBus Polska. W ciągu ostatnich pięciu lat na ulicach Wrocławia pojawiło się łącznie 240 nowych autobusów spełniających najwyższe normy emisyjne euro6. 

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content