Nowa siedziba Centrum Medycznego FutureMeds Wrocław

fot. Radio Rodzina

5 grudnia odbyło się otwarcie nowej placówki zajmującej się prowadzeniem badań klinicznych – Centrum Medycznego FutureMeds Wrocław przy ul. Legnickiej 16. Mieszkańcy zyskują tym samym łatwiejszy dostęp do badań klinicznych nowych leków i terapii oraz wielu programów profilaktycznych prowadzonych przez placówkę.

Na ceremonię otwarcia zostali zaproszeni międzynarodowi partnerzy, lekarze i współpracownicy FutureMeds, a także przedstawiciele samofinansującej się polskiej organizacji Awangarda, będącej częścią zespołu medyków pierwszej linii na ukraińskim froncie.

FutureMeds – jeden z liderów w branży badań klinicznych w Europie

FutureMeds to sieć placówek zajmujących się prowadzeniem badań klinicznych, która powstała w 2019 roku, a dziś posiada 19 ośrodków zlokalizowanych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Bułgarii, Szkocji oraz na Ukrainie. W Polsce placówki sieci obecne są w 5 miastach: Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Łodzi oraz w Olsztynie. W stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu mieści się również międzynarodowa centrala firmy.

Na co dzień ośrodki FutureMeds realizują akcje promocji zdrowia, obejmujące różnego rodzaju bezpłatne badania i konsultacje, dzięki czemu pacjenci mają łatwy dostęp do wczesnej diagnostyki, a po spełnieniu odpowiednich kryteriów i wyrażeniu zgody mogą wziąć udział w prowadzonych przez nie badaniach klinicznych – zyskując tym samym szansę na skorzystanie z najnowocześniejszych leków oraz terapii. FutureMeds jest jednym z europejskich liderów w branży badań klinicznych i specjalizuje się w obszarach terapeutycznych takich jak: kardiologia, reumatologia, pulmonologia, alergologia, dermatologia, gastroenterologia, diabetologia, neurologia, szczepienia czy onkologia, w której to firma planuje mocny rozwój w najbliższych miesiącach.

Nowy początek dla wrocławskiego ośrodka FutureMeds

W trzecim kwartale 2023 r. wrocławski oddział FutureMeds został przeniesiony z ul. Swobodnej 8A do siedziby zlokalizowanej przy pl. Jana Pawła II.

Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom, klientom, pracownikom i partnerom nowoczesnego, komfortowego i bezpiecznego miejsca, w którym możemy kontynuować misję FutureMeds – dostarczanie najnowszych leków i terapii tym, którzy ich potrzebują, szybciej i niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Wierzymy, że nowa siedziba FutureMeds będzie inspiracją do realizacji kolejnych planów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami – mówi dr Radosław Janiak, Prezes Zarządu spółki FutureMeds.

FutureMeds zajmuje łącznie 1100 m2 powierzchni nowoczesnego biurowca Infinity. Na 500 m2, na parterze budynku zostało zaaranżowane nowe centrum medyczne, a z kolei na pierwszym piętrze nowoczesnej przestrzeni biurowej, na powierzchni ok. 600 m2 znajduje się nowa siedziba międzynarodowej centrali firmy.

Jesteśmy przekonani, że nowa lokalizacja wraz ze wszystkimi swoimi atutami da mieszkańcom Wrocławia i okolic jeszcze szybszy dostęp do nowych możliwości terapeutycznych w ramach prowadzonych w FutureMeds badań klinicznych, a także najwyższy standard opieki medycznej oferowanej przez doświadczony zespół wrocławskiej placówki – mówi Monika Paradyż, Dyrektor Centrum Medycznego FutureMeds Wrocław.

Wielkie zmiany dla mieszkańców Wrocławia

Przeniesienie wrocławskiego ośrodka FutureMeds to jedno z kluczowych wydarzeń na drodze do osiągnięcia przyszłych sukcesów firmy. Ta zmiana umożliwi kontynuację ciągłego rozwoju sieci placówek medycznych, zapewniając jednocześnie pacjentom komfortowe i nowoczesne warunki podczas wizyt. Nowy ośrodek stał się również kolejnym ważnym elementem postępu zarówno w dziedzinie badań klinicznych, jak i w całej branży medycznej.

Dzięki relokacji, mieszkańcy Wrocławia i okolic zyskują lepszy dostęp do najnowocześniejszych leków i terapii w ramach prowadzonych programów badań klinicznych, a także większe możliwości skorzystania z akcji bezpłatnych badań profilaktycznych, takich jak badanie krwi, pomiar gęstości kości w kierunku osteoporozy czy specjalistyczne badanie wątroby metodą Fibroscan. Szczegóły dostępne są na stronie www.futuremeds.pl lub pod numerem: +48 71 300 39 89.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content