„Tak. Pomagam!” już w ten piątek i sobotę

fot. https://www.facebook.com/profile.php?id=100079975128665

Już w najbliższy piątek i sobotę odbędzie się ogólnopolska akcja „Tak. Pomagam!” organizowana przez Caritas Polska. Wolontariuszy będzie można spotkać min. w sklepach LIDL, Biedronka, Kaufland i wielu innych, w godzinach 10:00-20:00.

Będzie to 23. edycja tej przedświątecznej akcji zbiórki żywności.

-Zbieramy przede wszystkim produkty o długiej dacie ważności. Mogą to być wszelkiego rodzaju konserwy, ryże, makarony, bakalie, słodycze – mówi Agnieszka Klejbach-Maruszewska, jedna z koordynatorek akcji w parafii na Muchoborze Wielkim we Wrocławiu.

Zebrane w czasie tej akcji produkty uzupełnią paczki świąteczne dla podopiecznych parafialnego Zespołu Caritas, a także będą wydawane potrzebującym podczas dyżurów.

W zeszłym roku na Muchoborze Wielkim zebrano 900 kg produktów, które później pojawiły się na świątecznych stołach najuboższych mieszkańców osiedla.

Choć akcja już niedługo, to w wielu miejscach, nie tylko na Muchoborze Wielkim, wciąż potrzebni są wolontariusze, którzy pomogą w kwestowaniu. Jeśli ktoś zechce dołączyć, to wystarczy skontaktować się z zespołem Caritas działającym przy parafii, bądź z parafią.

Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content