I Mikołajkowe Zawody Pływackie

fot. Radio Rodzina

Uczniowie szkół specjalnych z Wrocławia i Powiatu Wrocławskiego wzięli udział w pierwszej edycji międzyszkolnych zawodów pływackich organizowanych przez Fundację Na Maksa oraz Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolono Wychowawczy nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących. Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Mówi Tomasz Bojanowski, organizator zawodów.

Joanna Błaszczyk, dyrektor Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolono-Wychowawczego nr 12 dla Dzieci Niesłyszących i z innymi niepełnosprawnościami dodaje, że taka impreza to okazja do integracji.

Zawody zaczęły się od rozgrzewki na sucho i w wodzie, którą poprowadził mistrz olimpijski Konrad Powroźnik. Następnie zawodnicy startowali w czterech kategoriach (uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną, ze spektrum autyzmu, niewidomi i słabowidzący oraz niesłyszący i słabosłyszący). Jakie emocje towarzyszyły na pływalni?

-Sport i zdrowa rywalizacja są dla naszych dzieci świetnym wydarzeniem. – mówi Małgorzata Krynicka, mama 13-letniego Michała.

W I Mikołajkowych Zawodach Pływackich wzięło udział 10 ośrodków oraz zawodnicy indywidualni. Impreza odbyła się na pływalni krytej w hotelu GEM we Wrocławiu. Radio Rodzina objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content