Radni Lewicy opuszczają klub Jacka Sutryka

fot. Radio Rodzina

Zarząd Nowej Lewicy we Wrocławiu podjął decyzję o opuszczeniu przez radnych miejskich Klubu Radnych Forum Jacka Sutryka – Wrocław Wspólna Sprawa. Obie strony zapowiadają kontynuację projektów związanych z budżetem miasta oraz sprawami mieszkańców.

Lewica to kolejna partia po Platformie Obywatelskiej, która opuszcza koalicyjny klub stworzony w ratuszu przez różne środowiska. Z FJS odchodzi dwóch radnych: Dominik Kłosowski i Czesław Cyrul. -Decyzja motywowana jest politycznie – tłumaczy radny Dominik Kłosowski.

O odejściu z klubu prezydenta mówi także radny Czesław Cyrul.

Współpraca przez ostatnie lata z prezydentem Wrocławia i jego klubem układała się całkiem sprawnie, zaznacza współprzewodnicząca wrocławskich struktur Lewicy, Anna Kołodziej. Lewica chce się obecnie skupić na stworzeniu własnego klubu.

Środowisko Lewicy i Jacek Sutryk potwierdzili kontynuację współpracy na rzecz miasta. Prezydent tłumaczy, że jest spokojny o dalsze losy.

Najsilniejszym klubem w Radzie Miejskiej Wrocławia jest obecnie Platforma Obywatelska, licząca 12 radnych. Głosowanie nad budżetem odbędzie się podczas sesji 21 grudnia. Wśród wniosków na przyszły rok pojawia się m.in. projekt całodobowego, ogólnodostępnego gabinetu ginekologicznego czy dokumentacja pod inwestycję tramwaju na Jagodno.

Dominik Kłosowski i członkowie Nowej Lewicy podczas konferencji prasowej we Wrocławiu, 6.12.2023

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content