Zima w pełni na Polanie Jakuszyckiej

mat. prasowe

Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka gości amatorów narciarstwa oraz turystów z pozostałych części kraju. Nowoczesny ośrodek to idealne rozwiązanie jednakowo dla tych, którzy planują dłuższy urlop, jak i szukających możliwości jednodniowego wyjazdu poza miasto.

Do odwiedzenia Polany Jakuszyckiej zachęca Michał Bobowiec – radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i Członek Komisji Rozwoju Turystyki, Rekreacji i Sportu.

Warto pamiętać, że alternatywą dla podróży samochodem jest skorzystanie z połączeń Kolei Dolnośląskich, dzięki czemu malowniczą trasą dotrzemy pociągiem pod samo wejście do obiektu.

Wypożyczalnia sprzętu, smarowalnie, instruktorzy, przestronne szatnie z pełnym zapleczem sanitarnym oraz kilometry przygotowanych tras biegowych o zróżnicowanym poziomie trudności – to wszystko czeka zarówno na doświadczonych narciarzy, jak i osoby, które chcą dopiero spróbować swoich sił na biegówkach. Oprócz tego dostępna jest również strefa SPA z basenem oraz saunami. Natomiast wszystkie spalone kalorie możemy uzupełnić w Bistro (1 piętro) oraz w Restauracji Jakuszyckiej z efektownym widokiem na panoramę Jakuszyc (3 piętro). Warto regularnie zaglądać do obu miejsc, bo czekają tam ciekawe oferty promocyjne, w tym również oferta walentynkowa.

Dolnośląskie Centrum Sportu sprawdzi się również dobrze w roli punktu startowego dla wycieczek pieszych czy trekkingów. Jeżeli zamiast pociągu wybieramy podróż autem, to możemy pozostawić je na parkingu podziemnym i wyruszyć w drogę szlakiem np. do położonej w sercu Gór Izerskich stacji turystycznej Orle, Chatki Górzystów lub skorzystania ze specjalnie przygotowanych Zimowych Tras Spacerowych.

Wszelkie niezbędne informacje o obiekcie, funkcjonalnościach oraz aktualnych promocjach i wydarzeniach znaleźć można na stronie www.PolanaJakuszycka.pl oraz w kanałach mediów społecznościowych.

Pokazy sprzętu ratowniczego, ćwiczenia na stoku, ale przede wszystkim niezbędna wiedza o bezpieczeństwie – przed nami akcja Bezpieczna Zima 2023. Wydarzenie organizują Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Sezon narciarski w pełni, dlatego zanim oddamy się białemu szaleństwu warto przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na szlakach i stokach narciarskich. Pomogą w tym ratownicy GOPR, którzy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego już 6 grudnia w Jakuszycach organizują akcję „Bezpieczna Zima”. Podczas wydarzenia, dowiemy się między innymi czym grozi jazda w niedopiętych butach, bez kasku lub z niewyregulowanymi nartami. Ratownicy zaprezentują także swój sprzęt, wyjaśnią zasady poszukiwania osób zaginionych w górach i pokażą, jak ratować poszkodowanych w wypadkach na stoku.

Na uczestników czeka zarówno wiedza teoretyczna, jak i ciekawe warsztaty oraz zabawy (Jama Śnieżna, Ogródek Lawinowy), które pomogą zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa i odpowiedzialnych zachowań w warunkach górskich a także zimowych. Podczas wydarzenia odbędzie się inauguracja maskotki GOPR (Gopruś). Dodatkową atrakcją będzie fotobudka oraz quiz wiedzy o bezpieczeństwie. W wydarzenie zaangażuje się także lokalna Policja, Straż Pożarna, WOPR, Wojsko Polskie prezentując swój sprzęt używany podczas działań a także prowadząc krótkie prelekcje dot. bezpieczeństwa, wśród zgromadzonych dzieci i młodzieży.

W związku z realizowanym projektem edukacyjnym „Bezpieczny Dolnoślązak” zakupiony został sprzęt i wyposażenie niezbędne do ratowania życia oraz zaplanowano organizację szkoleń do ich obsługi. 6 grudnia Marszałek Województwa Dolnośląskiego uroczyście przekaże sprzęt do resuscytacji krążeniowo oddechowej – defibrylatory w ilości 4 szt. dla czterech schronisk: Szrenica, Samotnia, Pod Łabskim Szczytem (Karkonosze), Szwajcarka (Rudawy Janowickie).

inf. wł. mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content