Paczki Dobrych Relacji

fot. Radio Rodzina

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Miasto Wrocław, a także 16. Brygada WOT przygotowują prezenty dla osób potrzebujących. Dziś odbyło się pakowanie Paczek Dobrych Relacji.

– Naszą pomoc kierujemy do osób z przestrzeni miejskiej – w kryzysie bezdomności, bezdomnych, ubogich, starszych i samotnych. I dzięki naszej wspólnej pomocy od ponad 10 lat wypracowana jest szersza forma pomocy, zwłaszcza w okresie zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego. Dziś jesteśmy tutaj, aby przygotowywać paczki dedykowane dla seniorów, osób w kryzysie bezdomności. Wszystko dzięki współpracy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Miasta Wrocław oraz 16. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, która dzielnie nas wspiera i sprawnie możemy przygotowywać te paczki przygotowywać – mówił ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

O tym, czym są Paczki Dobrych Relacji opowiada Joanna Kot z wrocławskiego MOPS-u.

– Są to paczki, które trafią do osób potrzebujących. Są to osoby, które na co dzień korzystają ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzięki współpracy z naszymi partnerami jak Caritas możemy dotrzeć do osób, do których nie możemy na co dzień dotrzeć. Staramy się, aby jak największa ilość osób otrzymała te paczki. Dedykowane są one rodzinom najuboższym, seniorom, rodzinom wielodzietnym, wszędzie tak, gdzie ta pomoc jest potrzebna.

Z kolei 16. Brygadę WOT reprezentował płk. Rafał Jarosz.

– Zabezpieczamy to przedsięwzięcie pod względem logistycznym. Pomagamy w pakowaniu i przygotowaniu paczek oraz ich dystrybucji. Cieszymy się, że stoimy tutaj ramię w ramię z pracownikami i wolontariuszami Caritas oraz uczniami szkół z nami współpracującymi. Niesiemy pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Wszystko w duchu naszego motta, jesteśmy gotowi do niesienia pomocy i wspieramy lokalne społeczności w jak największym zaangażowanie. Łącznie przygotowanych będzie 1700 paczek.

– W paczkach jest przede wszystkim dużo dobra, bo oprócz różnych produktów spożywczych, znajdują się tam piękne, dziecięce kartki. To jest dla nas ważne, aby te paczki łączyły pokolenia. Dlatego też paczki trafią do około 40 punktów we Wrocławiu i tam będą dysponowane. W tej kwestii działać będą m.in. wrocławskie rady osiedla, dlatego, że mają oni informacje o takich osobach – seniorach – mówi Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i dodaje: – Dla nas ważne jest to, że przy tych paczkach pracuje młodzież. To dobra lekcja odpowiedzialności za drugiego człowieka. Liczymy, że to jest zaszczepienie dobrych obyczajów w tych młodych ludziach. Ten ich entuzjazm jest widoczny, bo już mamy spakowanych 1000 paczek na planowanych 1700.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content