Ferie we Wrocławiu z bogatą ofertą półkolonii

Mat. Pras.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne, muzyczne, przyrodnicze oraz wycieczki do kina, muzeum czy do zoo – to tylko niektóre propozycje zajęć w ramach zimowych półkolonii organizowanych przez wrocławskie placówki oświatowe. Przygotowano w sumie ponad 6200 miejsc. Zapisy już trwają. 

W tym roku ponad 40 wrocławskich placówek oświatowych zaprasza najmłodszych na zimowy wypoczynek – w formie półkolonii (płatne) lub tzw. „otwartych sal” (bezpłatne). To propozycje dla najmłodszych uczniów, którzy spędzają ferie w mieście. 

Półkolonie – zajęcia płatne

– Na zimowe półkolonie zaprasza 27 wrocławskich szkół w różnych rejonach miasta. Przy czym każda z nich organizuje własny plan i harmonogram zajęć – dostosowując go do zainteresowań dzieci. Przeważnie są to zajęcia od godz. 7.00 do 17.00, tak aby rodzice przed pracą mogli dzieci zawieźć do placówki, a potem je odebrać – mówi Monika Dubec z Wydziału Komunikacji społecznej UMW. 

W swoich ofertach szkoły mają m.in.: zajęcia sportowo-rekreacyjne, filmowe, muzyczne, przyrodnicze, plastyczne. Nie zabraknie też wyjść do kina, zoo czy jednodniowych wycieczek poza miasto. 

Koszt tygodniowego turnusu półkolonii szkolnej wynosi średnio od 100 do 300 złotych plus cena posiłku. Zapisy prowadzone są w placówkach.

„Otwarte sale” – zajęcia bezpłatne

Także w blisko 16 placówkach oświatowych (w tym w 4 Młodzieżowych Domach Kultury i Centrum Kreatywności TALENT) organizowane są zajęcia w ramach tzw. „otwartych sal”. 

Będą to głównie zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz muzyczne z wykorzystaniem zasobów i infrastruktury szkoły i MDK-ów. W zależności od placówki będą one trwały przez dwa lub jeden tydzień ferii. Te zajęcia będą bezpłatne. Należy jednak wcześniej się na nie zapisać. 

Lista placówek oświatowych organizujących zimowe półkolonie i „sale otwarte” dostępna na https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/ferie-zimowe-2024-polkolonie-lista-szkol-i-otwartych-sal-wroclaw . W sumie przygotowano ponad 6200 miejsc.

Ferie na Dolnym Śląsku potrwają od 15 do 28 stycznia 2024 r.

Zimowe półkolonie organizują również miejskie instytucje i wrocławskie placówki rekreacyjne. Oto oferta niektórych z nich.

Aktywne ferie w Spartanie

Jak co roku dla dzieci, które ferie zimowe spędzają we Wrocławiu, Spartan przygotował sportowe półkolonie: pływacko-łyżwiarskie (ul. Wejherowska 34), tenisowo-łyżwiarskie (ul. Spiska 1), piłkarsko-sportowe (ul. Lubińska 53 i ul. Krajewskiego 2) oraz sportowe (ul. Hallera 81).
Zajęcia odbywać się będą w ramach dwóch 5-dniowych turnusów, od godz. 7.30 do 16.30. 

– Nasze półkolonie to idealna propozycja dla miłośników sportu. Uczniów, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Przy czym na nasze półkolonie zapraszamy również osoby, które np. nigdy nie miały łyżew na nogach, czy rakiety tenisowej w ręce. To będzie idealna okazja, by rozpocząć przygodę z tymi dyscyplinami – mówi Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan. – Wszystkie zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy – dodaje. 

Koszt tygodniowych zajęć wynosi od 749 zł do 849 zł. W cenie turnusu są również m.in. dwa posiłki oraz ubezpieczenie NNW. Więcej informacji na stronie www.spartan.wroc.pl.

AquaFerie 

15 stycznia ruszy także kolejna edycja AquaFerii organizowanych przez Aquapark Wrocław przy ul. Borowskiej. Półkolonie dla dzieci w wieku 7-12 lat prowadzone będą pod opieką profesjonalnych animatorów. Dzieci można zapisywać na dowolną liczbę dni.

– W czasie turnusu, poza nauką i doskonaleniem pływania, zorganizowane zostaną zajęcia ogólnorozwojowe z licznymi atrakcjami tematycznymi tj.: Piraci z Karaibów, Podwodny Świat, Dzień Sportów Wodnych, Rajska Przygoda czy Dzień Brazylijki. Chętni będą mogli także wyrobić kartę pływacką – dodaje Adrianna Pawlicka, rzecznik prasowy Aquaparku.

Jeden dzień AquaFerii kosztuje 249 złotych. W cenie jest też pełne wyżywienie: śniadanie, obiad i podwieczorek. 

Zapisy dostępne na stronie https://aquapark.wroc.pl/pl/aqua-ferie

Konno na Partynicach 

Uczestnicy ferii spędzą ten czas wśród koni. Poznają ich zwyczaje, charakterystyczne zachowania. Nauczą się nimi opiekować oraz, co najważniejsze, na nich jeździć. Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

– Ferie na wrocławskich Partynicach to wyjątkowa okazja do poznania różnych ras końskich. Dzieci spotkają się z odważnymi końmi Straży Miejskiej, poznają niezwykle przyjazne konie pracujące przy zajęciach hipoterapii, zaś umiejętności jeździeckie będą doskonalić podczas jazdy na kucach i koniach z naszej stajni rekreacyjnej – opowiada Piotr Makarewicz, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez na Torze Wyścigów Konnych-Partynice. – Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników hobby horse – dodaje.

Półkolonie na Partynicach organizowane będą w ramach dwóch tygodniowych turnusów. Koszt jednego turnusu wraz z wyżywieniem wynosi 1400 zł.

Zapisy na stronie www.bilety.torpartynice.pl.

Hala Stulecia – odkryj swoje super moce

Przez cały okres ferii na półkolonie zaprasza wrocławska Hala Stulecia. Pierwszy tydzień pod hasłem: „ Odkryj swoje super moce!”, drugi: „Tropem zagadek: sekret długowiecznej Hali Stulecia”. 

– W pierwszym tygodniu ferii dzieci, dzięki swoim super-mocom, wyruszą na ratunek Ziemi. W poszukiwaniu inspiracji, zawędrują do świata Batmana, czy Supermana. Dowiedzą się też, jak projektować i budować z szacunkiem dla środowiska. W drugim tygodniu poszukają sekretu długowiecznej Hali Stulecia. Uzbrojeni w lupy spróbują rozwiązać tę intrygującą zagadkę – opowiada Tomasz Myszko-Wolski, rzecznik prasowy Hali Stulecia. 

Półkolonie potrwają od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-17.00 i adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Koszt turnusu to 910 zł za tydzień. Dla rodzeństwa zniżka w wysokości 100 zł.

Hala Stulecia w ramach opłaty zapewnia wszystkim uczestnikom materiały edukacyjne, ubezpieczenie NNW oraz pełne wyżywienie.

Szczegółowe informacje na stronie https://halastulecia.pl/edukacja/ferie-na-maxa/

Zajęcia podczas ferii organizować będzie także wrocławskie Hydropolis oraz zoo. Szczegóły zajęć dostępne będą wkrótce na ich stronach internetowych. 

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content