Jaki prezent dla kulturalnej pary? Oryginalne upominki dla miłośników sztuki

Fot. Mat. Pras.

Znajomi dużo podróżują i dobrze znają aktualny repertuar teatrów w okolicy? A może Twoi rodzice są miłośnikami kin, muzeów i opery? Wybór oryginalnego prezentu dla kulturalnej pary to nie lada wyzwanie. Kolejny bilet na konkretną sztukę czy wejściówka na wystawę mogą nie wystarczyć. Jak zatem zaskoczyć bliską sercu parę z okazji świąt Bożego Narodzenia lub innych ważnych okazji?

Prezenty z wyższej półki cenowej 

Wśród najdroższych prezentów dla par znajdują się vouchery na zagraniczne wyjazdy. Romantyczny pobyt we włoskiej posiadłości w Toskanii pozwoli poznać bliżej kulturę i tradycje środkowej Italii. City break w Paryżu daje możliwość obcowania ze sztuką praktycznie w każdym zakątku miasta. Z kolei podczas weekendu w Londynie można zobaczyć jedne z najsłynniejszych muzeów w Europie: Muzeum Brytyjskie, Muzeum Historii Naturalnej czy Muzeum Wiktorii i Alberta. Taki prezent na święta dla pary świetnie sprawdzi się u kulturalnych ludzi, którzy lubią podróżować i poszerzać horyzonty. Jeśli Twoi rodzice czy dziadkowie marzyli o tym, aby zwiedzić jedną z europejskich stolic, nie wahaj się i zaskocz ich oryginalnym upominkiem, który z pewnością zapamiętają na długo!

Upominki ze średniej półki cenowej 

Jeśli dysponujesz mniejszym budżetem, możesz postawić na prezent pod choinkę dla pary w postaci pobytu w jednym z historycznych miast w Polsce. Nasz kraj również ma dużo do zaoferowania i wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby zachwycić się kulturą, sztuką i tradycją danego regionu. Zamość, Kraków, Sandomierz, Łódź, Wrocław – to tylko kilka z wielu popularnych kierunków. Pobyt w danej miejscowości można połączyć z inną kulturalną atrakcją. Jedną z ciekawszych propozycji na prezent pod choinkę dla pary jest voucher na zwiedzanie winnicy z degustacją. 

Podarunki z niższej półki cenowej 

Jak mówi stare przysłowie “przez żołądek do serca”. Prezenty kulinarne cieszą się dużą popularnością również wśród kulturalnych par. W końcu jedzenie także jest sztuką. Jeśli szukasz oryginalnego i praktycznego prezentu dla pary przyjaciół, rodziców czy dziadków, postaw na kolację. Uczyń ją jednak przeżyciem niezwykłym. Zamiast zaproszenia do ulubionej restauracji, wybierz na przykład voucher na kolację w ciemności. Niewidzialna kolacja to uczta dla wszystkich zmysłów. Kelnerzy wyposażeni w noktowizory podają kolejne dania, a adresaci prezentu jedzą je w całkowitej ciemności. Gdy zmysł wzroku jest wyłączony, zaostrzają się inne. Niezwykłe emocje gwarantowane. Innym oryginalnym upominkiem kulinarnym dla pary są kolacje w przestworzach. Tego typu przeżycia dopiero zyskują popularność w Polsce. Uczta odbywa się na specjalnie przygotowanej platformie, którą dźwig wznosi na wysokość 50 metrów. Podczas kolacji uczestnicy nie tylko smakują wykwintnych dań, ale również podziwiają piękną panoramę miasta. Atrakcja dostępna jest na razie w wybranych lokalizacjach w Polsce między innymi w Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Grudziądzu i Gdańsku. 

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content