Coraz bliżej końca WOW. Podpisano zgodę na budowę ostatniego odcinka

fot. Radio Rodzina

Jest zgoda na budowę ostatniego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Zakończył się proces wydawania decyzji. Koszt inwestycji to ok. 200 mln złotych.

Budowa drogi wojewódzkiej nr 372 to już ostatni fragment WOW. W ubiegłym roku otwarto 27 z 30 kilometrów drogi. Do realizacji pozostał odcinek od Grota do Karkonoskiej przez Wysoką.

-To bardzo ważny moment. Domykamy pierścień wokół Wrocławia, zaznacza Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

-To wielki dzień dla Wrocławia i mieszkańców, dodaje Bogusław Szpytma, Wicewojewoda Dolnośląski.

-Dołożymy wszelkich starań, by ta droga została wybudowana, podkreśla Tymoteusz Myrda, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ma teraz ogłosić przetarg na budowę, która wyłoni wykonawcę inwestycji, według planów na przełomie 2026/2027 r.

Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei mówi o trudnościach w budowie inwestycji.

Inwestycja jest wykonywana w ramach zadania „Budowa drogi wojewódzkiej od węzła A4 Bielany Wrocławskie (ul. Karkonoska) do drogi wojewódzkiej nr 395 (rondo Żerniki Wrocławskie) i do granicy Wrocławia (ul. Buforowa) – od skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego do węzła A4 Bielany Wrocławskie (ul. Karkonoska)”.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content