Od 1 stycznia nowe przepisy dla właścicieli pojazdów

Maciej Koba, Starostwo Powiatowe we Wrocławiu

Od nowego roku nie będzie obowiązku zgłoszenia nabycia pojazdu. Zamiast tego, w życie wejdzie zaostrzone prawo dotyczące rejestracji samochodu. Będzie ona obowiązkowa, a na zgłoszenie w wydziale komunikacji będziemy mieli 30 dni. Ci, którzy nie wyrobią się w wyznaczonym terminie, zapłacą karę.

Do tej pory, zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, a konkretnie art. 71 ust. 7, właściciele pojazdów (niebędących pojazdami nowymi) w przypadku sprowadzenia ich z innego kraju Unii Europejskiej byli obowiązani do ich rejestracji w ciągu 30 dni. Niedopełnienie tego obowiązku groziło karą w wysokości od 200 do 1000 zł.

Od 1 stycznia 2024 r. w życie wejdą nowe przepisy. Zgłoszenie nabycia pojazdu przestanie funkcjonować. Obowiązkowa będzie z kolei rejestracja samochodu, a termin wyznaczony przez rząd wyniesie 30 dni dla osób, które kupiły auto prywatnie i 90 dni dla przedsiębiorców zajmujących się handlem pojazdami.

O zmianach w przepisach mówi Maciej Koba, Dyrektor Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu. Rozmowa na antenie w czwartek 30 listopada po godz. 14:10.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content