Papieski Wydział Teologiczny dołącza do akcji „Porusz Serce”

fot. Radio Rodzina

29 listopada w ramach kampanii „Porusz Serce” na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w tym z obsługi AED. 

Spotkanie jest elementem kampanii edukacyjnej ,,Porusz Serce” w zakresie udzielania pierwszej pomocy, która jest inicjatywą Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Bardzo się cieszymy, że studenci są, pytają i chcą po prostu udzielać pierwszej pomocy, mówi Marta studentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Te akcje są po to, by przełamać stres i pierwsze lody, aby przećwiczyć tą pierwszą pomoc na manekinie a nie od razu spotkać się z taką sytuacją w realu. Mówi studentka.

Bardzo dobre jest to, że mogliśmy sobie powtórzyć to na spokojnie, dzięki tego nabiorę nawyku i będę wiedziała jak w przyszłości reagować. Mówi Paulina Studentka Papieskiego Wydziału Teologicznego

W czasie wydarzenia odbyły się warsztaty resuscytacji z wykorzystaniem zautomatyzowanych defibrylatorów, na które zaproszeni byli studenci, nauczyciele akademiccy, pracownicy administracji oraz goście.

Uważam, że należy organizować takie akcje bo one zbliżają studentów i wykładowców do trudnych sytuacji, uczą reagować a wiadomo, że przez ćwiczenie uczymy się najlepiej. Mówi s. dr K. Wawrzynów wykładowczyni PWT

Resuscytacja, która pozwala na zachowanie przepływu krwi do najważniejszych narządów, powinna być przeprowadzona możliwie najszybciej. Z każdą minutą szanse pacjenta maleją o 10 proc., a brak jakichkolwiek działań ratowniczych w pierwszych czterech minutach od zatrzymania akcji serca sprawia, że chory jest właściwie bez szans.

Celem tej inicjatywy, jest umożliwienie przeciętnemu człowiekowi pozbycia się lęku, w przypadku kontaktu z człowiekiem nieprzytomnym. Dzisiaj na naszej uczelni takie wydarzenie ma miejsce, studenci Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego będą nas uczyli, w jaki sposób przeprowadzać działania resuscytacyjne. Mówi ks. prof. dr hab. Sławomir Stasiak rektor PWT

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content