Dzień Wcześniaka – spotkanie integracyjne

fot. Radio Rodzina

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu zaprasza na obchody Światowego Dnia Wcześniaka. Wydarzenie ma na celu edukowanie i uświadamianie na temat wyzwań zdrowotnych, które stoją przed rodzinami przedwcześnie urodzonych dzieci.

Spotkanie odbędzie się 18 listopada w godz. 10:00-12.30 w Centrum Pediatrycznym im. J. Korczaka (ul. Koszarowa 5, Budynek A3 – parter). W programie m.in. warsztaty dla rodziców. Mówi Dominik Krzyżanowski, dyrektor placówki.

-W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego,  jak co roku chcemy z okazji tego święta wspólnie budować wspierającą się społeczność dla rodzin dzieci, które były naszymi pacjentami z powodu przedwczesnych narodzin, bądź po prostu potrzebują wsparcia. – dodaje dyrektor.

Ponadto studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny (IFMSA) przygotowali zabawy w ramach projektu „Szpital Pluszowego Misia” oraz „Czytamy Pomagamy”. W akcję włączyli się również studenci Politechniki Wrocławskiej, dzięki którym w oknach Centrum Pediatrycznego im. J. Korczaka zabłyśnie fioletowe światło – symbolizujące wyjątkowość i delikatność.

Fot. mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content