„Razem dla zdrowia” w Szpitalu im. Gromkowskiego

fot. Radio Rodzina

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu wspólnie z partnerami przeprowadził kolejną akcję profilaktyczną. Mieszkanki i mieszkańcy Dolnego Śląska mogli skorzystać z bezpłatnych badań takich jak USG piersi, prostaty, cytologia czy mammografia.

Pod hasłem „Razem dla zdrowia” odbyła się akcja profilaktyczna połączona z warsztatami samobadania w szpitalu przy ul. Koszarowej. Zainteresowanie było spore.

-Miejsca na badania w zakresie cytologii, mammografii czy USG gruczołu piersiowego, krokowego i jąder rozeszły się bardzo szybko. – mówi dyrektor szpitala, Dominik Krzyżanowski.

Pierwszą barierą, jaką trzeba przełamać, jest lęk. Samo badanie USG trwa krótko, a wyniki dostajemy zazwyczaj tego samego dnia. – mówi Magdalena Śliwińska, kierownik Działu Diagnostyki Obrazowej w szpitalu przy ul. Koszarowej.

Na badania profilaktyczne zgłaszają się także panowie – zaznacza radiolog, dr Wojciech Nowak.

Jak mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek województwa dolnośląskiego, profilaktyka jest kluczowa w realizacji polityki prozdrowotnej w regionie. Mobilne gabinety zatrzymują się i w dużych, i mniejszych miejscowościach.

Ze względu na duże zainteresowanie, druga edycja akcji „Razem dla zdrowia” odbędzie się również w grudniu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content