Bezpłatne Badania Profilaktyczne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Koszarowej

Foto: Mat. Pras.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego Wspiera Profilaktykę Raka. Dolnoślązacy mogą skorzystać z bezpłatnych badań i warsztatów.

Profilaktyka stanowi nieodłączny element dbania o zdrowie. Wczesna diagnostyka ma ogromne znaczenie, zwiększając szanse na pełne wyleczenie. Informujemy o organizowanej przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego akcji profilaktycznej „Razem dla Zdrowia”, której celem jest dostarczenie mieszkańcom Dolnego Śląska bezpłatnych badań i warsztatów.

Wydarzenie odbędzie się 15 listopada w godz. 10:00 – 15:00 na terenie szpitala (ul. Koszarowa 5). W ramach akcji zaplanowano możliwość wykonania mammografii, cytologii oraz badania USG piersi, jąder i prostaty. W trakcie wydarzenia odbędą się także warsztaty samobadania piersi
i jąder.
To doskonała okazja do nauki skutecznych technik samooceny i zdobycia wiedzy na temat wczesnego wykrywania ewentualnych zmian.

Wspólnie z fundacją DKMS zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zarejestrowania się jako potencjalni Dawcy Szpiku. To prosty gest, który może uratować życie innym i stanowi wyjątkową formę wsparcia dla osób zmagających się z chorobami krwi.

Do akcji są zaproszeni mieszkańcy Dolnego Śląska. „Wykonaj bezpłatne badania, uczestnicz w warsztatach i dołącz do bazy Dawców Szpiku. Wspólnie możemy zdziałać wiele dla naszego zdrowia!” – zachęcają organizatorzy.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content