Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku – recital Ewy Vesin i Mischy Kozłowskiego

fot. Radio Rodzina

Stowarzyszenie im. Richarda Straussa i Strefa Kultury Wrocław zapraszają na wyjątkowe wydarzenie: recital Ewy Vesin i Mischy Kozłowskiego. Podczas koncertu w wykonaniu artystki usłyszymy najpiękniejsze arie werystyczne z oper m.in. Giacomo Pucciniego, Amilcare Ponchiellego, Pietra Mascagniego i Umberta Giordano.

Koncert będzie już czwartym wydarzeniem z autorskiego cyklu – mówi Mateusz Wiśniewski ze Stowarzyszenia im. Richarda Straussa.

Na zróżnicowany i ambitny program instrumentalny składają się utwory Józefa Wieniawskiego, Ferenca Liszta, Juliusza Zarębskiego, które na fortepianie wykona solo Mischa Kozłowski.

Ewa Vesin to jedna z polskich gwiazd operowych, które robią wielką karierę w teatrach europejskich: jej interpretacjami tytułowej partii Toski czy Turandot zachwycają się melomani w Hamburgu, Pradze, Düsseldorfie, Montpellier i Oslo, dodaje Mateusz Wiśniewski.

Koncert „Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku – recital Ewy Vesin i Mischy Kozłowskiego” odbędzie się 23 listopada (czwartek) o godz. 19:00 w Impart Centrum.

Na rozmowę z Mateuszem Wiśniewskim zapraszamy w poniedziałek (13 listopada) w audycji „Przystanek Kultura” po godz. 10:10.

Foto: Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content