Najnowocześniejszy mikroskop w szpitalu im. Marciniaka 

mat. prasowe

Na Oddziale Neurochirurgii w szpitalu im. Marciniaka zakupiono nowy sprzęt. Jak podkreślają neurochirurdzy – to pierwszy tak zaawansowany model mikroskopu w Europie, a na pewno pierwszy w Polsce. Zakup nowoczesnego sprzętu był możliwy dzięki dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego w wysokości ponad 3 mln zł. 

– Stale dążymy do podnoszenia jakości opieki medycznej w dolnośląskich szpitalach. Jednym z elementów wprowadzanych zmian jest inwestowanie w nowoczesny sprzęt. Nowy mikroskop pozwoli neurochirurgom wykonywać skomplikowane i wymagające wielkiej precyzji zabiegi. Mówi Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Wyprodukowano go w Japonii. Dr n. med. Dariusz Szarek, neurochirurg, z-ca lekarza kierującego Oddziałem Neurochirurgii: – Cechuje go niezwykła optyka, która swoje zaawansowanie zawdzięcza badaniom kosmosu. Inżynier, który go zaprojektował, produkuje soczewki dla teleskopów i satelitów kosmicznych – opowiada.

Mikroskop ma niezwykle wysoką zdolność do powiększania obiektów, super szybkie tempo zbliżania i oddalania. – Sprzęt ma najnowszą wersję oprogramowania, która zapewnia obrazowanie angiografii śródoperacyjnej wraz z obrazem na żywo pola operacyjnego.

Mikroskop był już wykorzystany w wymagających niezwykłej precyzji operacji np. tętniaków czy guzów mózgu.

Katarzyna Kapuścińska, dyrektor szpitala im. Marciniaka: – Bardzo się cieszymy, że udało nam się zaopatrzyć Oddział Neurochirurgii w tak zaawansowany sprzęt. Mam nadzieję, że będzie dobrze służył lekarzom, co w efekcie wpłynie na jeszcze lepsze wyniki leczenia naszych pacjentów.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content