Warsztaty, pokazy i potańcówka z okazji Święta Niepodległości w Zamku OPT

Foto: Mat. Pras.

Leśnicki OPT Zamek przyłącza się do uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości i zaprasza w najbliższą sobotę na szereg aktywności związanych z latami 20-tymi.

11 listopada to niezwykle ważna data dla Polek i Polaków, która wymaga odpowiedniego uczczenia. Z tego też powodu OPT Zamek przygotował bezpłatne wydarzenie „Jest klawo! Warsztaty, pokazy i potańcówka z okazji Święta Niepodległości w Zamku OPT”.  Event rozpocznie się o godz 14:00 wraz z pokazami i warsztatami dotyczącymi mody i ubrań z lat 20-tych XX wieku, które przeprowadzi grupa „Krynolina” O godz. 17:00 zaś publiczność będzie mogła bawić się na potańcówce w stylu międzywojnia przy muzyce Orkiestry Tanecznej Wihajster. 

PROGRAM:

14:00 – 17:00  pokazy i warsztaty
15:00 – 16:00  wykład o modzie lat międzywojennych
17:00 – 18:30  potańcówka w stylu lat 20.

POKAZ i WYKŁAD

Grupa “Krynolina” działa od 2014 roku, skupiając pasjonatów ubioru historycznego z całej Polski. Jej członkowie regularnie biorą udział w licznych wydarzeniach rekonstruktorskich, kostiumowych, edukacyjnych oraz kulturalnych. Współpracują z instytucjami muzealnymi
i miejskimi oraz grupami odtwórstwa historycznego na terenie całego kraju. Grupa została zarejestrowana na początku 2016 roku jako Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej
i Kostiumingu “Krynolina”. Celem działalności Stowarzyszenia jest popularyzacja wiedzy na temat dawnego życia, ubiorów, rzemiosła oraz obyczajów. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Krynolina, podczas krótkiej prelekcji połączonej z pokazem mody, opowie o ewolucji i rewolucji w kulturze oraz modzie, która zaowocowała suknią za kolano, fryzurą ‚na pazia’ oraz szalonymi zabawami lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku.

ORKIESTRA:

Orkiestra Taneczna Wihajster to dziesięcioosobowy zespół, grający na klasycznych instrumentach dętych, który ma w swoim repertuarze zaaranżowane na dęty skład i głos żeński melodie XX – lecia międzywojennego. Szlagiery przedwojennych polskich filmów, rewii, operetek i kabaretów, ale i melodie mniej znane szerszej publiczności. Laureaci głównej nagrody VII Festiwalu Grzesiuka 2022 w Warszawie. Wihajster zaprasza w podróż do przedwojennej Polski i początków polskiej muzyki rozrywkowej.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content