Finał turnieju TAURON Junior Cup

mat. pras.

W najbliższy piątek w krakowskiej TAURON Arenie odbędzie się finał turnieju TAURON Junior Cup.  O atrakcyjne nagrody finansowe oraz wyjazd szkoleniowy na Maltę zagrają 24 drużyny z roczników 2014, 2015 i 2016.

W TAURON Junior Cup to największy turniej halowej piłki nożnej na południu Polski. Jego finał tradycyjnie zbiega się z listopadowym Świętem Niepodległości.

Finaliści zostali wyłonieni z grona stu drużyn. Po 30 zespołów wystąpiło w eliminacjach dla województw dolnośląskiego i opolskiego oraz województwa śląskiego, a 40 ekip rywalizowało w Krakowie. Łącznie na boiskach we Wrocławiu, Krakowie i Siemianowicach Śląskich pojawiło się więc kilkuset młodych piłkarzy i piłkarek.

– Cieszymy się, że setki dzieci z dużych aglomeracji i mniejszych miejscowości, wspierane przez trenerów i rodziców uczestniczą w naszym turnieju. Już teraz zapraszam na wielki finał, który pozwoli przeżyć Święto Niepodległości na sportowo – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Drużyny, które wystąpią w wielkim finale powalczą o atrakcyjne nagrody. Za pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł, drużyny z miejsca drugiego otrzymają po 10 tys. zł, zaś z trzeciego – 5 tys. zł. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięska drużyna z najstarszego rocznika pojedzie na obóz szkoleniowy na Maltę. Każdy z uczestników otrzyma także pamiątkowy medal i zestawy upominkowe.

Podobnie jak w latach ubiegłych zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w ramach rozgrywek wojewódzkich we wspomnianych regionach. Tradycyjnie zawody zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe – rocznik 2014, 2015 oraz rocznik 2016 i młodsi.

Wojewódzkie turnieje eliminacyjne

Rozgrywki eliminacyjne rozpoczęły się 14 października we wrocławskiej Hali Orbita dla województw dolnośląskiego i opolskiego. Awans wywalczyły drużyny: Silesia Żarów oraz UKS FA Bolesławiec (rocznik 2014), MKS Parasol Wrocław, LKS Nysa Kłaczyna i MKS Parasol Wrocław II (rocznik 2015), UKS FA Bolesławiec, Hattrick Głuchołazy oraz MKS Parasol Wrocław (rocznik 2016 i młodsi).

Z małopolskiego turnieju, który odbył się 21 października w krakowskiej Com-Com Zone Nowa Huta, awans do finału wywalczyły zespoły: UKS KS Chełmek, Szkoła Futbolu Staniątki i MKS Krakus Nowa Huta z rocznika 2014; KS Zakopane i KS Zakopane 2 z rocznika 2015 oraz Szkoła Futbolu Staniątki, Szkoła Futbolu Staniątki 2 i AP Masterkids z rocznika 2016.

Ostatnią odsłoną eliminacji był turniej dla województwa śląskiego, który został rozegrany 28 października w Kompleksie Sportowym Michał w Siemianowicach Śląskich. Najlepsze okazały się tam drużyny: CKS Czeladź, UKKS Katowice i AP Zagłębie Sosnowiec z rocznika 2014; KS 94 Rachowice, UKS Lisek Milówka i Zagłębie Sosnowiec z rocznika 2015 oraz Przełom Kaniów i AP Zagłębie Sosnowiec z rocznika 2016.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content