Nowe Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu

Mat. Pras.

Będzie nowe Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. To miejsce przeznaczone dla osób pełnoletnich, będących w kryzysie zdrowia psychicznego i z doświadczeniem choroby psychicznej.

Nowy obiekt Centrum Zdrowia Psychicznego powstaje przy ulicy Stalowej. Inwestorem jest Wrocławskie Centrum Zdrowia, miejski podmiot , który prowadzi  w sumie dziesięć placówek medycznych na terenie Wrocławia.

– Miasto Wrocław jest organem założycielskim i prowadzącym dla Wrocławskiego Centrum Zdrowia, które ma pod swoją opieką ponad 30 tys. mieszkańców. To nie tylko podstawowa opieka medyczna, ale także specjalistka i  kilka przychodni na terenie miasta. Rozbudowa placówki przy ul. Stalowej zwiększy dostępność do opieki psychiatrycznej i komfort pacjentów – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.  

 W nowo powstałym obiekcie znajdą się dzienny oddział psychiatryczny, gabinety lekarskie oraz zabiegowe, sale terapeutyczne, świetlice, pracownia kulinoterapii oraz część administracyjna.

– Już w 2019 roku pilotażowo rozpoczęliśmy projekt Wrocławskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, czyli kompleksowego wsparcia i leczenia naszych pacjentów. Był to pierwszy tego typu projekt na Dolnym Śląsku  i jeden z niewielu w Polsce. W naszym zespole są terapeuci, psychoterapeuci i psychiatrzy, ale u nas można znaleźć nie tylko pomoc medyczną, ale także prawną i socjalną – podkreślał Maciej Skiba, dyrektor Wrocławskiego Centrum Zdrowia.  

Budowa nowego Centrum Zdrowia Psychicznego potrwa 15 miesięcy i pochłonie 8 mln zł. z budżetu Wrocławskiego Centrum Zdrowia.

– Dążymy do tego, by mapa Dolnego Śląska pokryła się Centrami Zdrowia Psychicznego.  Środki na psychiatrię powinny być większe i mam nadzieję, że będą większe – mówił Zbigniew Terek, dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Do nowego budynku przy ul. Stalowej przeniesiona zostanie główna siedziba Centrum Zdrowia Psychicznego, mieszcząca się obecnie w wynajmowanym budynku przy ul. Ostrowskiego 13c. Nowa placówka ma pomóc jeszcze większej liczbie pacjentów, a powstaje na terenie istniejącej przychodni „Grabiszyn”, gdzie rozebrano część budynku i rozpoczęto rozbudowę. Dzięki temu utworzone zostaną dwa odrębne obiekty służby zdrowia.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content