Pierwszy lot Wrocław – Seul wystartował!

fot. Radio Rodzina

Blisko 250 pasażerów wsiadło na pokład jednego z najnowocześniejszych samolotów świata Boeinga 787-8 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT i odleciało do Seulu. To pierwsze transkontynentalne połączenie realizowane w ramach regularnej siatki połączeń z wrocławskiego lotniska.

W piątek 3 listopada uruchomiono bezpośrednie połączenie Portu Lotniczego Wrocław z jednym z największych hubów w Azji, lotniskiem Inczhon – Seul w Korei Południowej.

-Warto mieć marzenia i je realizować – mówi prezes wrocławskiego lotniska, Cezary Pacamaj.

Uruchomienie nowego połączenia jest odpowiedzią na zwiększony ruch pasażerski z Wrocławia do Warszawy, a stamtąd do Seulu, który od 2007 roku wzrósł czterokrotnie – zaznacza Katarzyna Piskorz, wiceprezes PLL LOT.

Samolot do Seulu wystartował o godzinie 16.25. Lot trwa 11 godzin i 20 minut, a pasażerowie mogą podróżować najnowocześniejszym samolotem świata: Boeingiem 787-8 Dreamliner. Zapytaliśmy Olę i Szymona o ich plany na zwiedzanie Korei.

Uruchomienie połączenia to doskonała okazja do promowania kultur. W samym Wrocławiu jest kilkanaście restauracji koreańskich. Najpopularniejszym daniem jest kimchi – mówi nam szef kuchni Oseyo 25 we Wrocławiu.

Delegacja z Dolnego Śląska

Pierwszy lot na azjatycki kontynent wspiera delegacja z Dolnego Śląska, wśród reprezentantów władz samorządu jest m.in. wicemarszałek Krzysztof Maj.

-Bardzo ważnym aspektem uruchomienia stałych lotów z Wrocławia do Seulu jest umożliwienie komunikacji między Koreą Południową a Dolnym Śląskiem dla społeczności południowokoreańskiej pracującej w LG Energy Solutions, które dynamicznie rozwija się w naszym regionie. – mówi Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Władze lotniska szacują, że nowe połączenie będzie popularne nie tylko wśród społeczności koreańskiej na Dolnym Śląsku, ale także otworzy możliwości dla ruchu turystycznego. Loty do Seulu będą odbywać się raz w tygodniu, w piątki.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content