Credit Agricole: Dolnośląskie najlepsze pod względem regularnego oszczędzania w Polsce

Źródło: www.pexels.com

Aż 86 proc. Dolnoślązaków deklaruje regularne oszczędzanie i uważniej planuje swoje wydatki niż przed rokiem – wynika z badania przeprowadzonego przez bank Credit Agricole. W kwestii regularności oszczędzania jest to najlepszy wynik ze wszystkich województw i o 12 punktów procentowych większy niż średnia całej Polski.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez bank Credit Agricole, Dolnoślązacy coraz bardziej troszczą się o domowy budżet. Aż 86 proc. z nich uważniej planuje wydatki niż przed rokiem i szuka nowych rozwiązań na utrzymanie dotychczasowego standardu życia (średnia dla całej Polski to 83 proc.), mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Credit Agricole.

87 proc.  mieszkańców województwa dolnośląskiego aktywnie i regularnie poszukuje promocji i rabatów na zakupach, by obniżyć codzienne wydatki. 67 proc. odkłada na później większe zakupy np. sprzętu RTV/AGD. Odkładane są również plany o zaciągnięciu kredytu gotówkowego, co deklaruje 57 proc. respondentów.

73 proc. mieszkańców województwa ocenia swoją sytuację finansową bardzo dobrze, jednak w porównaniu do zeszłego roku jedynie co piątemu udało się ją poprawić. Oszczędności ma  63 proc. Dolnoślązaków, przy czym oszczędzanie regularne deklaruje 86 proc. z nich, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich województw. Średnia dla całej Polski to 74 proc. Reszta nie podejmuje żadnych działań w tym kierunku.

– Odkładanie pieniędzy to nawyk słabo zakorzeniony w zwyczajach Polaków – dodaje Przemysław Przybylski.

Z badania banku wynika również, że 34 proc. Dolnoślązaków ocenia, że ich sytuacja finansowa w ciągu minionego roku się pogorszyła. Główne przyczyny obniżenia standardu życia to wysoka inflacja i rosnące koszty codziennego życia.

Jak oszczędzać w sytuacji niepewności ekonomicznej i jak mądrze zarządzać domowym budżetem, gdy inflacja wciąż winduje ceny w sklepach w górę? Odpowiedzi na te pytania i przydatne life hacki można znaleźć na portalu wyzwanieoszczedzanie.pl i na facebookowej grupie #WyzwanieOszczędzanie.

*Badanie CAWI zrealizowane w sierpniu 2023 roku, na panelu badawczym Ariadna, N=1619, próba ogólnopolska, reprezentatywna, wiek 16+.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content