TAURON i Czerwone Noski leczą uśmiechem

Foto: Mat. Pras.

Do 10.000 tysięcy małoletnich pacjentów w śląskich szpitalach dotarli medyczni klowni z Fundacji Czerwone Noski. TAURON wspiera Fundację od maja 2022 roku, dzięki czemu działania Czerwonych Nosków mogły objąć także Śląsk.

Mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

– Każdy uśmiech w szpitalu, w trakcie często długiej i wyczerpującej terapii, przynosi małoletnim pacjentom nadzieję. Działanie klownów medycznych Czerwonych Nosków jest jak pocztówka ze słonecznych wakacji, na której odczytać można słowa otuchy – wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. – TAURON od lat angażuje się w inicjatywy wspierające służbę zdrowia na Śląsku, zarówno poprzez zakup konkretnego sprzętu czy remonty szpitalnych pomieszczeń, jak i przedsięwzięcia pomagające pacjentom w czasie hospitalizacji – dodaje Paweł Szczeszek.

Grupa TAURON wspiera Fundację od 2022 roku, dzięki czemu klowni medyczni Czerwonych Nosków terapeutyzowali humorem już niemal 10 tysięcy dzieci w śląskich szpitalach. Czerwone Noski miały ponad 280 szpitalnych wizyt i ponad 30 wizyt na blokach operacyjnych, gdzie wstępu nie mają nawet rodzice.

– Pobyt w szpitalu wiąże się ze stresem, nudą i poczuciem braku wpływu na przebieg niezbędnych w procesie leczenia procedur medycznych. Uczestnicy programu „Supersprawni” poprzez udział w prowadzonych przez klownów medycznych warsztatach i finałowym przedstawieniu, koncentrują uwagę na nauce nowych umiejętności, odzyskują sprawczość i wiarę w siebie oraz pozytywny wpływ humoru na przyspieszenie procesu leczenia. Ten projekt, tak jak i inne realizowane od 1,5 roku działania Czerwonych Nosków na Śląsku, prowadzimy w partnerstwie z TAURON Polska Energia – mówi Marcin Dudek, dyrektor Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu.

Grupa TAURON przywiązuje szczególną wagę do właściwego wywiązywania się z roli odpowiedzialnego członka społeczności, w której działa. Projekty prospołeczne realizowane są przede wszystkim w południowej Polsce, gdzie firma koncentruje swoją działalność biznesową.

Przykłady takich przedsięwzięć to współpraca z Fundacją Iskierka, wspierającą dzieci z chorobą nowotworową, Fundacją DOM z Opola działającą na rzecz dzieci z porażeniem mózgowym, czy Stowarzyszeniem Dom Aniołów Stróżów, które niesie pomoc dzieciom z trudnych dzielnic Śląska.  

Fundacja Czerwone Noski od ponad 10 lat wspiera szpitalny ekosystem. Wszystkie programy fundacji łączy wspólne hasło: „W śmiechu nadzieja”. Fundacja poprzez działania profesjonalnie przygotowanych klownów medycznych wspiera podmiotowość dzieci w szpitalach, przywracając najmłodszym uśmiech i poczucie sprawczości. Wspiera rodziców i personel medyczny w trudnych sytuacjach. Tworzy środowisko przyjazne szczęśliwemu dzieciństwu, by pobyt w szpitalu nie był dla dzieci i ich opiekunów traumatycznym przeżyciem.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content