Loriini – producent luksusowych mebli podbija rynek w Hiszpanii i rozpoczyna współpracę z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Foto: Mat. Pras.

Rozwój designu w Polsce nie ustaje. Marka Loriini, znana z produkcji luksusowych mebli we Wrocławiu i sprzedawanych w słonecznej Marbelli w Hiszpanii, wchodzi w kooperację z jedną z najbardziej renomowanych uczelni artystycznych w kraju – Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Współpraca ta zakłada stworzenie unikalnego projektu przez studentów, dając im możliwość zaprezentowania własnej wizji luksusowego designu na międzynarodowej arenie.

Unikatowy charakter współpracy podkreśla tematyka projektu. Studenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu podczas najbliższego semestru będą mieli okazję projektować meble inspirowane stylistyką jednej z najbardziej luksusowych i rozpoznawalnych marek samochodowych na świecie – Lamborghini. Innowacyjność, dynamika i finezja – to wartości, które studenci będą musieli uwzględnić, kreując meble przyszłości.

Rozpoczynamy w tym semestrze współpracę z firmą Loriini. Będzie to specjalne zadanie dla naszych studentów, które będą realizowali w trakcie tego semestru. Przewidujemy, że wytypujemy wraz z przedstawicielami marki Loriini trzech zwycięzców, bowiem będzie to formuła konkursu. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni przez firmę Loriini wykonaniem prototypów projektów i te prototypy zostaną zaprezentowane w formie modeli na wystawie w showroomie Loriini w Hiszpanii – powiedziała Dr Magdalena Kasprzyca, II Pracownia Projektowania Mebli, Akademia Sztuk Pięknych Wrocław.

Współpraca ta jest wyjątkowym połączeniem tradycji rzemieślniczych, za którymi stoi marka Loriini, z nowoczesnymi trendami w designie, które są codzienną tematyką na kierunku Projektowanie w ASP. Marka Loriini stawia na najwyższą jakość i autentyczność, co idealnie koresponduje z wartościami uczelni i jej studentów.

Nasze meble w 100% produkujemy w Polsce dlatego szczycimy się taką współpracą z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Chcemy mówić o tym głośno, że Polska słynie z produkcji mebli i taka współpraca na pewno pomoże nam promować tę usługę w Hiszpanii – twierdzi Łukasz Tobys – CEO, Loriini Furniture SL.

Najlepsze projekty zostaną wyróżnione, a ich autorzy otrzymają szansę na zaprezentowanie swoich pomysłów w showroomie Loriini w Marbelli. To nie tylko okazja do zdobycia cennego doświadczenia, ale także prezentacja własnych projektów na międzynarodowym rynku meblowym.

Foto: Mat. Pras.
Foto: Mat. Pras.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content