Porozumienie Miasta z firmą InPost

mat. prasowe

Miasto poszerza współpracę z InPost: pieniądze na programy stypendialne dla wrocławskich uczelni, jeszcze więcej maszyn Paczkomat porośniętych roślinnością, ładowarki do samochodów elektrycznych. W piątek podpisaliśmy porozumienie, które obowiązuje do końca 2024 roku.

– Współpraca z InPost to element budowy mądrego, odpowiedzialnego miasta. Takiego, gdzie dba się o ekologię, jakość przestrzeni publicznej, ale nie tylko o to. Dzięki propozycji InPost będziemy mogli zaoferować program stypendialny dla studentów i młodych naukowców, którzy pomogą nam w tworzeniu zielonego i świadomego ekologicznie Wrocławia – wyjaśnia wiceprezydent Jakub Mazur. 

To już drugi dokument, który został podpisany przez Ratusz oraz InPost. W listopadzie 2021 roku, kiedy wchodził w życie poprzedni, na terenie Wrocławia stało 311 maszyn Paczkomat. Nie tylko uzgadniano lokalizacje urządzeń InPostu. Operator przekazał również 250 tys. zł na pielęgnację wrocławskiej zieleni miejskiej. Obecnie we Wrocławiu znajdują się 453 maszyny Paczkomat InPost. Dzięki nowemu porozumieniu wszystkie na gruncie miejskim także będą stawiane w oparciu o uzgodnienia z Miastem. Ale nowe porozumienie, które obowiązuje do końca 2024 roku, doprecyzowuje i poszerza dotychczasową współpracę.

  • InPost będzie ułatwiał Miastu monitorowanie jakości powietrza. Już zainstalował na terenie Wrocławia 65 czujników, które do tego służą. Docelowo ma ich być 100. Wyniki pomiarów będą udostępniane Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.
  • Operator aktywnie angażuje się w działania na rzecz zielonego Wrocławia. Trwa akcja obsadzania tylnych ścian maszyn Paczkomat bluszczem oraz pokrywania ich zielonymi dachami z rosnącym na nich rozchodnikiem. Dziś we Wrocławiu jest 6 zazielenionych urządzeń na terenach TBS (osiedla: Stabłowice, Leśnica, Zakrzów, Brochów). Ta liczba będzie sukcesywnie rosła. Wytypowano do zazielenienia do końca tego roku kolejnych 10 maszyn (m.in. debiuty na osiedlach Księże Małe, Poświętne, Psie Pole). Następne lokalizacje są w planach.
  • Operator maszyn Paczkomat przekaże po raz drugi 250 tys. złotych. Tym razem zostaną spożytkowane na program stypendialny dla studentów wrocławskich uczelni, którzy w swojej działalności zajmują się tematyką ochrony środowiska, gospodarki odpadami, zrównoważonej mobilności.
  • InPost zainstalował już na wrocławskich ulicach 22 pojemniki na elektrośmieci. Teraz firma ustawi na terenie Wrocławia 10 ładowarek samochodów elektrycznych. Ich lokalizacje są już zatwierdzone. Trwają procedury związane z ich zainstalowaniem.

– Wspólne działania we Wrocławiu to dowód, że przyjęta przez InPost strategia nie jest jedynie teorią, ale praktyką. Cieszymy się na kolejny rok współpracy z miastem, które tak jak my rozumie potrzebę wspólnych działań w obszarze ekologii i ochrony środowiska – mówi Marta Zalewska, dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City.

Dla InPost ekologia to kluczowy element strategii biznesowej. Jeden kurier InPost dostarcza około 1000 przesyłek dziennie. W tradycyjnym modelu „od drzwi do drzwi”, kurierzy średnio dostarczają niespełna 100 przesyłek. Model dystrybucji stosowany przez InPost ogranicza zatem emisję dwutlenku węgla. Urządzenia InPost na terenie Miasta są obsługiwane przez 70 samochodów elektrycznych tej firmy. InPost deklaruje pierwszeństwo w obsłudze samochodami elektrycznymi miast, z którymi zawiera takie porozumienia, jak z Wrocławiem. Jednocześnie sieć urządzeń Paczkomat jest obecnie już tak rozwinięta, że nawet na osiedlach oddalonych od centrum Wrocławia trudno znaleźć lokalizację, gdzie do najbliższego urządzenia tej firmy byłoby więcej niż kilkaset metrów. 

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content