Odkryj PIEKARNIĘ! Spacer historyczny po Kępie Mieszczańskiej i wystawie Inside Job

Foto: Łukasz Kujawski

PIEKARNIA Żywa Kultura to miejsce spotkań ludzi i żywej kultury, zlokalizowane w zrewitalizowanym budynku dawnej piekarni garnizonowej na Kępie Mieszczańskiej. Swoje premierowe spektakle wystawiają tu Instytut Grotowskiego, Teatr Polski w Podziemiu czy Teatr Pantomimy, a w przestrzeniach 66P i Galerii Geppart ASP oglądać można najciekawsze wystawy sztuki współczesnej. Już w sobotę, 21 października, odbędzie się spacer historyczny po Kępie Mieszczańskiej z finałem w PIEKARNI. Wstęp wolny.

– Zapraszamy ludzi do poznania tej ciekawej okolicy, którą jest Kępa Mieszczańska – mówi Piotr Lisowski, dyrektorem artystycznym 66P Subiektywnej Instytucji Kultury.

– Finalnie spotkamy się w Piekarni Żywa Kultura, gdzie Renata i Rafał Jarodzcy oprowadzą po samym budynku – dodaje Piotr Lisowski.


Zapraszamy do wysłuchania audycji z Piotrem Lisowskim.

Od piekarni garnizonowej do centrum kultury

Gospodarzami PIEKARNI Żywej Kultury są Renata i Rafał Jarodzcy, którzy dokonali rewitalizacji historycznego budynku piekarni garnizonowej, pochodzącego z przełomu XIX i XX wieku. Odnowiony i przebudowany obiekt znajdujący się przy ulicy Księcia Witolda 60-68 zachował swój dawny przemysłowy charakter. – Przez dekady piekarnia zaopatrywała lokalny garnizon w pieczywo, dziś wypieka żywą kulturę – mówią Jarodzcy. Na terenie obecnej PIEKARNI znajdują się dzieła artystów i artystek związanych z Wrocławiem, w tym z legendarną grupą Luxus, ale i z prowadzoną przez Jarodzkich przestrzenią 66P. Odwiedzając PIEKARNIĘ, podziwiać można m.in. instalację Jerzego Kosałki, murale Ewy Ciepielewskiej i warszawskiej Grupy Twożywo, a także fumaże Nikity Krzyżanowskiej i kilkumetrową rzeźbę Skrzydlaka miejskiego Anny Szpakowskiej-Kujawskiej. Ta unikatowa kolekcja dzieł sztuki wciąż się powiększa. 

Mat. Pras. / Inf. Wł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content