Jesienny piknik WROśnij we WROcław w Parku Zachodnim

Foto: GRZEGORZ RAJTER

Przed nami 13. edycja akcji WROśnij we WROcław. Już w najbliższą sobotę (21 października) w Parku Zachodnim zasadzonych zostanie 300 nowych drzewek, którym patronować będą najmłodsi wrocławianie i wrocławianki. Wystarczyły zaledwie 3 dni, by cała dostępna pula drzewek została zarezerwowana przez rodziny dzieci, które urodziły się w 2022 i 2023 roku we Wrocławiu.

Akcji sadzenia drzewek towarzyszy piknik rodzinny. Do udziału w nim organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, które tego dnia odwiedzą Park Zachodni. Ze wszystkich przygotowanych atrakcji można korzystać bezpłatnie.

Piknik odbędzie się 21 października w godz. 10.00-15.00 w Parku Zachodnim (w okolicy placu zabaw na tyłach centrum Creator)

Najwięcej atrakcji będzie przeznaczonych dla dzieci, ale dorośli (nie tylko rodzice i opiekunowie) także znajdą podczas pikniku ciekawe propozycje. Na najmłodszych czekać będą dmuchańce i strefa przeróżnych zabaw z animatorami: muzyczno-ruchowe, z chustą klanzy czy ogromne bańki mydlane. W niektórych aktywnościach – budowaniu klockowych wież, tańcach animacyjnych czy zgadywaniu melodii – niezbędna będzie współpraca dorosłych i dzieci. Zachęcamy do rodzinnej rywalizacji w planszowych grach XXL.
Bezpłatne warsztaty „las w słoiku”, motanek czy wyrabiania ziołowych kosmetyków to nieco spokojniejsze propozycje dla starszych dzieci i dorosłych.

Partnerzy pikniku także przygotowali atrakcyjne aktywności oraz punkty informacyjne. 
– Na stoisku Zarządu Zieleni Miejskiej odbędą się roślinne warsztaty plastyczne, wspólne nasadzenia z ogrodnikiem i zielone koło fortuny.
– Zakręcić kołem i wygrać nagrodę będzie można również na stoisku MPK Wrocław, a także przybyć piątkę żywej maskotce
– Ekosystem zorganizuje quizy dotyczące segregacji odpadów. 
– Centrum Zdrowia Psychicznego obecne będzie z mobilnym punktem pomocy, w którym dyżurują psychologowie i psychiatrzy 
– MOPS we Wrocławiu oprócz promocji rodzicielstwa zastępczego zorganizuje konkurs „Kolorowa jesień” oraz zawody ruchowe. 
– Na pikniku będzie także punkt Wyprawki Wrocławskiej – rodzice lub opiekunowie, którzy nie odebrali podarunku powitalnego dla swojego dziecka będą to mogli zrobić podczas wydarzenia. 
– W namiocie Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy instruktorzy pokażą, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy
– Na miejscu będzie też możliwa rejestracja w programie Nasz Wrocław i Nasz Wrocław MAX 

W strefie gastro będzie można kupić ciepły posiłek (na słodko lub słono) i napoje.

Organizatorami wydarzenia są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Zarząd Zieleni Miejskiej.

Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content