V Ogólnopolska Konferencja Naukowa w Trzebnicy

fot. Radio Rodzina

W Trzebnicy już po raz 5 odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa poświęcona roli, jaką kościół katolicki odegrał na Ziemiach Zachodnich i Północnych. W tym roku naukowcy przedstawili badania na temat okresu 1972-1978.

– Mamy ten zaszczyt, że od 2017 roku realizujemy te konferencje – mówił Marek Długozima, burmistrz Miasta i Gminy Trzebnica.

Październik to szczególny czas dla Trzebnicy, bo pielgrzymujemy do św. Jadwigi. Chlubimy się tym, że jest to nasza patronka. Nasza trzebnicka bazylika była świadkiem wielu wydarzeń, a w kontekście konferencji 14 października 1945 roku miał miejsce ingres ks. Karola Milika. W Trzebnicy ks. Milik prosił boga o błogosławieństwo i siły do prowadzenia Archidiecezji Wrocławskiej – mówił burmistrz, życząc owocnych obrad oraz zachęcał do zwiedzania miasta Trzebnicy.

– Jest dla mnie zaszczytem, że mogę stworzyć ogólnopolską konferencję, która wpisuje się w to pięknie rozwijające się miasto – mówi abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Ks. Sławomir Stasiak, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego zachęcał do poznawania historii, a także zwrócił uwagę na biblistów z terenów Śląskich, którzy mieli ogromny wkład w dziedzinie biblistyki – Życzę obradującym nad przeszłością, aby budować przyszłość – mówił.

Jednym z organizatorów konferencji jest Fundacja Obserwatorium Społeczne. W jej imieniu przemawiał ks. Jerzy Tupikowski, który mówił o patrzeniu ku przyszłości.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki, Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski, Marek Długozima, burmistrz miasta i Gminy Trzebnica. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Rodzina.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content