Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na PWT

fot. Radio Rodzina

Papieski Wydział Teologiczny zainaugurował nowy rok akademicki. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele środowiska akademickiego, nauczyciele i studenci, doktoranci, duchowieństwo, klerycy oraz reprezentanci instytucji, które wręczyły Rektorowi listy gratulacyjne.

Uroczystości otworzył ks. prof. Sławomir Stasiak, rektor papieskiej uczelni we Wrocławiu. Zaprezentował osiągnięcia ostatniego roku, a także przedstawił plany rozwoju uczelni.

-Będzie to rok naznaczony intensywną pracą – zaznaczył ks. rektor.

Ks. Abp Józef Kupny – Wielki Kanclerz PWT zauważył, że uczelnia bardzo się rozwija, czego dowodem są osiągnięcia naukowe czy kolejne promocje doktorskie.

Studenci i klerycy złożyli w auli PWT uroczyste ślubowanie. O swoim wyborze mówi siostra Wiktoria, urszulanka rzymska.

Kleryk Aksel jest już na V roku studiów w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. Jego pasją naukową jest biblistyka. – mówi.

Nowy rok akademicki to wzmożona praca także dla wykładowców, na szczęście łączy się ona z powołaniem do zawodu. Mówi o. Oskar Maciaczyk, rektor WSD Franciszkanów.

Papieski Wydział Teologiczny jest już po pierwszym etapie przygotowania stosownej dokumentacji do Dykasterii ds. Kultury i Nauki oraz Polskiej Komisji Akredytacyjnej i Ministerstwa Edukacji i Nauki ws. przekształcenia w akademię. Wykład inauguracyjny pt. „Nowy człowiek: dzięki łasce czy technologii? Tomasz z Akwinu wobec obietnic transhumanizmu” wygłosił ks. prof. Piotr Roszak z UMK w Toruniu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content