„Stop agresji. Nie bądź obojętny. Reaguj!” – MPK Wrocław rusza z akcją informacyjną

Foto: Mat. Pras.

To odpowiedź na nasilające się w ostatnim czasie ataki na kontrolerów biletów w środkach komunikacji miejskiej. Od początku tego roku doszło do blisko 20 ataków. Wrocławskie MPK przy wsparciu Straży Miejskiej Wrocławia rusza z akcją „Stop agresji. Nie bądź obojętny. Reaguj!”.

– Sprawa jest bulwersująca i budzi niepokój także dlatego, że można odnieść wrażenie, że istnieje pewien rodzaj przyzwolenia społecznego na ataki właśnie na kontrolerów – mówi Witold Woźny, prezes MPK Wrocław.

– Chcemy możliwie szeroko informować o problemie przemocy wobec kontrolerów – zapewnia Witold Woźny.

Prezes wrocławskiego MPK zapowiada, że złoży do ministra sprawiedliwości wniosek, by ochroną podobną do tej, jaką dzisiaj mają już kierowcy i motorniczowie komunikacji zbiorowej, objęci zostali także kontrolerzy biletów.

W odpowiedzi na nasilające się w ostatnim czasie ataki na kontrolerów, MPK Wrocław przy wsparciu Straży Miejskiej Wrocławia rusza z akcją „Stop agresji. Nie bądź obojętny. Reaguj!”. W ramach akcji spółka będzie prowadzić dwutorowo różne działania kierowane na zewnątrz i do wewnątrz organizacji.

MPK Wrocław przy wsparciu wrocławskiej Straży Miejskiej apeluje do pasażerów o reagowanie, mówi Piotr Szereda, starszy inspektor Straży Miejskiej Wrocławia.

– Jeśli na naszych oczach dzieje się taka sytuacja, to powinniśmy reagować – tłumaczy Piotr Szereda, starszy inspektor Straży Miejskiej Wrocławia.

Tylko w październiku doszło do pięciu zdarzeń o charakterze czynnej napaści na kontrolerów.
We wszystkich przypadkach konieczne były interwencje lekarskie, w dwóch przypadkach pracownicy zostali skierowani na zwolnienia lekarskie, mówi Jarosław Perduta, Dyrektor ds.  Komunikacji i Obsługi Przewozów.

Przypomnijmy, że liczne akty przemocy wobec kierowców i motorniczych, spowodowały, że między innymi za sprawą akcji wrocławskiego MPK, udało się doprowadzić do nadania im statusu funkcjonariuszy publicznych. To spowodowało, że są dzisiaj objęci taką samą ochroną jak np. policjanci, a ewentualna agresja wobec nich związana jest z bardzo poważnymi konsekwencjami karnymi.

Foto: Mat. Pras.
Mat. Pras.

Mat. Pras. / Inf. Wł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content