Uroczystości Jadwiżańskie i Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy

fot. Radio Rodzina

16 października Kościół obchodzi wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej. Uroczystości Jadwiżańskie potrwają kilka dni. W sobotę do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy wyruszy kilkutysięczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska.

Jadwiga urodziła się w Bawarii około roku 1174. W trzynastym roku życia poślubiła księcia Henryka Brodatego, z którym miała siedmioro dzieci. Otaczała troską ubogich i chorych, dla których fundowała szpitale. Po śmierci męża schroniła się do klasztoru w Trzebnicy i tam zmarła 15 października 1243 roku.

Mówi ks. Łukasz Romańczuk, rzecznik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej.

Tradycją wiernych archidiecezji jest piesza pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Sanktuarium w Trzebnicy. Odbędzie się ona w sobotę 21 października. Nie ma zapisów, wystarczy przyjść, wziąć kogoś ze sobą. – dodaje duszpasterz.

Wydarzeniu towarzyszy hasło „Co powie nam Syn?” nawiązujące do ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej. Rozważania podczas pielgrzymki będą dotyczyć rozeznawania woli Bożej.

Zobacz skład grup: https://pielgrzymka.pl/sklad-grup-pielgrzymkowych/

Zakończenie pielgrzymki Eucharystią w Trzebnicy ok. godz.16.30 przy ołtarzu polowym. Mszy św. przewodniczył będzie bp Piotr Wawrzynek, biskup pomocniczy diecezji legnickiej.

Fot. PPW – pielgrzymka.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content