Święto Województwa Dolnośląskiego i srebrny jubileusz

fot. Radio Rodzina

16 października przypada Święto Województwa Dolnośląskiego. W tym roku obchody łączą się z jubileuszem 25-lecia powstania województwa, uroczystą sesją Sejmiku oraz wręczeniem nagród i odznaczeń.

Jubileusz 25-lecia powstania Województwa Dolnośląskiego to okazja do przypomnienia, że w 1998 roku Sejm RP uchwalił „Ustawę o samorządzie województwa”, która zmieniła podział administracyjny Polski z 49 na 16 województw. I tak oto 25 lat temu określono granice Województwa Dolnośląskiego.

Mówi Andrzej Jaroch, przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Nagrodę „SILESIA”, czyli kulturalne odznaczenie Sejmiku Województwa, otrzymał w tym roku zespół ludowy „Rozmaryn” z Bogatyni. Mówi Bożena Wieczorek, kierownik grupy.

Samorząd Województwa to niezwykle ważny szczebel, na którym rozgrywa się sprawa rozwoju Dolnego Śląska. – dodaje przewodniczący.

Dolny Śląsk wrócił po wielu wiekach do macierzy. Polska jest gwarantem pomyślności naszego regionu. – dodał radny Tytus Czartoryski, przewodniczący Komisji Kultury, Nauki i Edukacji w Sejmiku.

Podczas uroczystej Sesji i obchodów 25-lecia powstania województwa, wręczono tytuły Honorowego Obywatela Dolnego Śląska CIVI HONORARIO – Komandorowi Julianowi Gozdowskiemu i prof. Stanisławowi Gebhardtowi. Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego za szczególne osiągnięcia dla Regionu trafiła do prof. dr hab. n. med. Wojciecha Witkiewicza.

A już 22 października, w Bazylice św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, odbędzie się Msza św. w intencji wszystkich Dolnoślązaków.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content