Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

fot. Radio Rodzina

10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Celem wydarzenia jest promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi ludzi na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się coraz więcej osób. To także walka ze stygmatyzacją, edukacja i pomoc potrzebującym.

Aby dbać o swoje zdrowie psychiczne, nie trzeba podejmować wielkich działań. Ważne są m.in.: odpoczynek, odpowiednia ilość snu, zgoda na przeżywanie emocji czy nauczenie się mówienia „nie”.

-Ważnym elementem w trosce o psychikę jest aktywność fizyczna. – tłumaczy psycholog Amanda Tomaszewska.

Na Brochowie przy ul. Semaforowej funkcjonują dwa Dzienne Domy Pomocy (DDP), które zapewniają wsparcie osobom niesamodzielnym. Pani Amanda Tomaszewska prowadzi tam zajęcia. Psycholog wyjaśnia, dlaczego ważne jest przyjrzenie się własnym zachowaniom, emocjom i w razie potrzeby – konsultacja ze specjalistą.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został zapoczątkowany przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego (World Federation of Mental Health). Po raz pierwszy obchodzono go 10 października 1992 roku. Od tamtej pory odbywa się cyklicznie, a każdy z nich ma inny motyw. Kolorem Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest fioletowy.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content