Wracają tramwaje! Koniec remontu na skrzyżowaniu Świdnickiej i Piłsudskiego

mat. prasowe

Od niedzieli 8 października tramwaje wrócą na ulicę Powstańców Śląskich. Dobiega właśnie końca wart 4,1 mln zł remont torów na kluczowym skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego ze Świdnicką. Testy przebiegły pomyślnie. Linie 6, 7, 14 i 17 wrócą na swoje trasy, a 2 oraz 20 zostaną odwieszone. Zlikwidowane zostaną linie zastępcze 72 i 702.

Remont rozpoczął się pod koniec lipca br. W tym czasie prowadzono prace związane
z wymianą skrzyżowania torowego na zbiegu ulic Świdnickiej z ulicą Piłsudskiego oraz wymianę rozjazdu w ulicę Powstańców Śląskich. Wykonano tam nową podbudowę betonową, położono nawierzchnię z masy bitumicznej oraz dokonano odwodnienia zwrotnic w rozjeździe wraz z ich sterowaniem i ogrzewaniem. W ramach TORYwolucji od 2020 roku wymieniliśmy już 119 zwrotnic we Wrocławiu.

MPK stara się prowadzić remonty tak, by mieszkańcy odczuwali jak najmniej utrudnienia. „Na Powstańców Śląskich i Świdnickiej podzieliliśmy prace na etapy, dzięki czemu nie było konieczności zamykania całego skrzyżowania” – tłumaczy prezes MPK Witold Woźny.

Remont był prowadzony w dwóch etapach. Został zrealizowany w terminie.

Od 8 października 2023 r nastąpią zmiany na liniach :

Linia 2: zostanie przywrócona i będzie kursować stałą trasą z Biskupina na Krzyki.

Linia 6 i 7: 6 będzie jeździć w obu kierunkach przez Powstańców Śląskich do pętli Krzyki, a linia 7 do pętli Klecina.

Linia 14: pojedzie od Dworca Nadodrze, przez Chrobrego, Dubois, Kępa Mieszczańska, Jana Pawła II, Legionów, Grabiszyńską, FAT, Hallera, Powstańców Śl. na Krzyki. Na czas remontu jej trasa była wydłużona aż do Kleciny.

Linia 17: kursować będzie przez Teatralną, Świdnicką i Powstańców Śl. na Klecinę. 

Linia 20: zostanie przywrócona i będzie kursować swoją stałą trasą z Oporowa na Leśnicę.

Linie 72 i 702: tymczasowa linia tramwajowa nr 72, która w części zastępowała 2 i 20 oraz autobusowa linia zastępcza 702, która umożliwiała podróże na odcinku od Piłsudskiego do Hallera, zostaną zlikwidowane.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content