Nie daj się oszukać! Trwa kampania Wrocławskiej Policji

fot. Radio Rodzina

Uwaga Seniorzy! Fałszywi wnuczkowie i fałszywi policjanci nadal telefonują do mieszkańców Wrocławia. Mimo prowadzonych działań, kampanii informacyjnych oraz wielu apeli policjantów z wrocławskiej komendy miejskiej, nadal wykazujemy zbyt duże zaufanie do osób, które są dla nas tylko głosem w słuchawce telefonu. Najlepsza rada gdy ktoś usiłuje telefonicznie uzyskać od nas przekazanie gotówki – rozłączyć się i zadzwonić na Policję.

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działań, by ograbić ofiary. Chodzi zarówno o kradzieże, jak i przestępstwa popełnianie w świecie cyfrowym. Poza popularnymi metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, rośnie skala wyłudzeń danych np. metodą „na BLIK-a” czy poprzez rozsyłanie w mailach i SMS-ach fałszywych linków.

-Zauważamy bardzo dużo prób usiłowania oszustwa. – mówi st. asp. Michał Kawalec z Wydziału Prewencji i Patrolowego KMP we Wrocławiu.

Funkcjonariusz wyjaśnia, jakie metody stosują oszuści chcący wykraść nasze dane lub pieniądze.

Stąd nowa kampania skierowana do seniorów, by nie dać się oszukać. Wszelkie podejrzane zachowania można zgłaszać do Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej we Wrocławiu. Dodatkowo jednostka realizuje we Wrocławiu zajęcia informacyjno-edukacyjne np. w domach seniora, w klubach seniora lub dla grup, które zgłoszą takie zapotrzebowanie.

Fot. wroclaw.policja.gov.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content