Na Dolnym Śląsku powstaną trzy Centra Medycyny Cyfrowej

Fot. UMWD mat. pras.

Ponad 500 mln złotych trafi do 18 jednostek w całym kraju na rzecz cyfryzacji badań klinicznych. Wśród nich znalazły się trzy podmioty z Dolnego Śląska: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, 4 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu oraz Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii.

Dobrą wiadomość dla naukowców oraz pacjentów przekazał podczas konferencji wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Marcin Krzyżanowski.

Jednym z beneficjentów w regionie został Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, który otrzymał ze środków Agencji Badań Medycznych na ten cel ponad 27, 7 mln zł. –Otwieramy zupełnie nowy etap w realizacji projektów naukowych w Polsce. Projekt przygotowany przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu stawia na interdyscyplinarność. Jak projekt sprawdzi się w praktyce? – to wyjaśnia rektor uczelni, prof. Piotr Ponikowski.

W gronie placówek, które utworzą Regionalne Centra Medycyny Cyfrowej (RCMC), znalazł się także 4. Wojskowy Szpital Kliniczny przy ul. Weigla we Wrocławiu. To rewolucyjny krok we wspieraniu badań klinicznych. – podkreśla płk Mariusz Kiszka, zastępca komendanta ds. medycznych.

Dostęp do nowoczesnej cyfrowej infrastruktury zdrowotnej jest niezbędny do poprawy sposobu świadczenia opieki nad pacjentami w całej Unii Europejskiej. W szybko zmieniającym się świecie swobodny przepływ danych naukowych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia zdrowia populacji Europy i przygotowania się na nowe wyzwania zdrowotne.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content