Kosmetyki dla dziecka, które przydadzą się przed jesiennym spacerem

Foto: Mat. Pras.

Jesień to czas, kiedy pielęgnacja skóry dziecięcej staje się kluczowa. Zbliżający się chłodny sezon i zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają szczególnej uwagi. Poznaj trzy kosmetyki, które przydadzą się przed spacerem. Czy masz je na swojej liście zakupowej?

Na co zwracać uwagę przy zakupie kosmetyków dla dzieci?

Przy zakupie kosmetyków dla dzieci istnieje kilka kluczowych czynników, które trzeba brać pod uwagę. Po pierwsze skład. Produkty do pielęgnacji skóry dla dzieci powinny być hipoalergiczne i bez potencjalnie drażniących składników, takich jak sztuczne barwniki, silikony, parabeny czy olej mineralny. Składniki naturalne i łagodne substancje, na przykład aloes, rumianek czy olejki roślinne, często są korzystniejsze dla delikatnej skóry.

Kolejnym istotnym aspektem są zalecenia wiekowe. Na opakowaniu zawsze widnieje informacja, czy kosmetyk jest odpowiedni dla noworodków, niemowląt czy jeszcze starszych dzieci. Dostosowanie do wieku gwarantuje, że produkt będzie odpowiedni dla specyficznych potrzeb i rodzaju skóry dziecka.

Warto również upewnić się, że wybrane kosmetyki posiadają atesty i certyfikaty – Instytut Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka czy innych organizacji ds. bezpieczeństwa i jakości. To świadczy o tym, że produkt został poddany rygorystycznym testom i jest bezpieczny.

Wybierz idealne kosmetyki dla dzieci w aptece Nowa Farmacja.

Foto: Mat. Pras.

3 kosmetyki dla starszaka na jesień

Wiesz już, jak wybierać kosmetyki dla dzieci, to teraz czas na zaprezentowanie hitów dla starszaków. Chociaż nie musisz już martwić się o produkty typowe dla niemowląt, jak oliwka na ciemieniuchę czy maści na odparzenia, to jednak pojawiają się nowe must have. Oto TOP 3 na jesień.

Krem do twarzy – dobrany do pory roku

Podstawę pielęgnacji stanowi krem do twarzy. Kiedy jest ciepło i słonecznie, sięgaj po te z mineralnymi filtrami UV (przydadzą się nie tylko latem, ale i jesienią). Dzięki nim ochronisz delikatną skórę dziecka przed promieniowaniem słonecznym. Choć bezpośrednia ekspozycja na słońce u dzieci do trzeciego roku życia powinna być ograniczona, zabezpieczenie skóry podczas krótkich spacerów czy zabaw na świeżym powietrzu jest obowiązkowe. Natomiast w okresie chłodniejszym wybierz krem ochronny, ale pamiętaj, że lepiej się sprawdzi taki, w którego składzie nie będzie wody, a na przykład olejki.

Balsam do Ciała: Kompletna Pielęgnacja Skóry Dziecka

Codzienna pielęgnacja nie dotyczy tylko twarzy, ale także całego ciała dziecka. Po każdej kąpieli zaleca się używanie nawilżającego balsamu, zwłaszcza jeśli dziecko ma suchą lub atopową skórę. W niektórych przypadkach konieczne będą bardziej specjalistyczne produkty, na przykład emolienty, o skoncentrowanym działaniu. Wygodne i bardziej ekonomiczne są te z pompką.

Pomadka Ochronna: Dbaj o Usta Dziecka

Na koniec jeszcze naszą trójkę zamyka pomadka ochronna do ust. Dzieci często oblizują wargi, a w połączeniu z wiatrem i niskimi temperaturami szybko mogą się stać spierzchnięte. Wybierając pomadkę, również zwróć uwagę na skład – najlepiej bez szkodliwych składników, ale za to z naturalnymi olejami i roślinnymi ekstraktami. Pomadkę zawsze miejcie pod ręką, w korytarzu przy drzwiach, w kurtce, tak aby aplikować, gdy tylko dziecko tego potrzebuje. Poza tym pomadki występują często w kolorowych opakowaniach, z postaciami znanymi z ulubionych bajek – to zdecydowanie zachęca do sięgania po nie.

Lista kosmetyków przydatnych przed jesiennym spacerem gotowa! Powodzenia!

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content