Bartosz Nowak: W październiku kierowcy pojadą nowymi Mostami Chrobrego

fot. Radio Rodzina

Poprawki na Mostach Chrobrego, remont ul. Pomorskiej i pl. Staszica, postęp prac na Alei Wielkiej Wyspy – sprawdzamy, na jakim etapie są przedsięwzięcia realizowane przez Wrocławskie Inwestycje. Nowością jest rozpoczęcie prac na Jagodnie – od czego zaczynamy nasze spotkanie.

Gościem Radia Rodzina był Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji. Emisja już dziś (29 września 2023) po godz. 14:00.

Kolejna Trasa Autobusowo-Tramwajowa we Wrocławiu staje się faktem. Trasa od ul. Świeradowskiej do ul. Kajdasza będzie przedłużona. 29 września rano na Jagodnie pojawił się wykonawca, który przygotował zaplecze pod rozpoczęcie prac. Wkrótce pojawi się tam ciężki sprzęt.

Na placu Staszica zaczęto układać pierwsze warstwy masy bitumicznej na jezdni. Pracownicy pokonali kolizję z ciepłociągiem i kończą łączenie torowiska tramwajowego na wysokości ul. Biskupa Tomasza Pierwszego. To jeden z newralgicznych punktów na tej trasie. Torowisko ma być czasowo uruchomione pod koniec października, aby na 1 listopada tramwaje mogły dojechać na cmentarz Osobowicki. Koniec prac planowany jest na II kwartał 2024 r.

Droga dla rowerów na AWW po wschodniej stronie na Wielkiej Wyspie jest już w masie bitumicznej. Od ul. Olszewskiego do Dembowskiego, następnie do ul. Kosynierów Gdyńskich i prawie do al. Mickiewicza ( tu jeszcze chwilę będą prowadzone prace). Łącznie: blisko kilometr trasy łączącej Biskupin z Sępolnem.

Swojczyce: Zakończyły się prace konstrukcyjne przy budowie torowiska tramwajowego, które powstaje na przeprawach, a także na międzywalu. Wykonawca musiał poprawić jakość położonego betonu. Nowe mosty Chrobrego kosztują ponad 80 mln złotych. Inwestycja finansowana jest z budżetu Wrocławia. Kiedy wielkie otwarcie? – Już w październiku. – zdradza na łamach Radia Rodzina nasz rozmówca.

Przygotowała Daria Detlaf.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content