XV Dolnośląski Festiwal Dary Lasu

Foto: Mat. Pras.

Dolnośląski Festiwal Dary Lasu tradycyjnie odbył się w Parku Miejskim w Lwówku Śląskim. Tematem tegorocznego wydarzenia było drewno i to, co możemy z niego zrobić. W programie świętowania znalazły się m.in. rajd rowerowy, występy artystyczne, warsztaty, stoiska historyczne, a także degustacja tradycyjnego polskiego bigosu.

Tadeusz Łozowski, dyrektor regionalny Lasów Państwowych we Wrocławiu przybliżył początki Dolnośląskiego Festiwalu Dary Lasu.

– Artur Zych ówczesny Starosty Lwówecki wyszedł z inicjatywą festiwalu – mówi Tadeusz Łozowski.

Na festiwalu była możliwość zapoznania się z Nadleśnictwami Dolnego Śląska, mówi Tadeusz Łozowski.

– Festiwal z roku na rok staje się bardziej popularny – mówi Alina Sudoł-Kornalewicz – nadleśniczy Nadleśnictwa Lwówek Śląski.

– Bardzo fajny festiwal dla całych rodzin. Uczestnictwo w tym festiwalu stało się już naszą tradycją – podkreślała uczestniczka.

Henryk Szczybura leśnik, który podczas wydarzenia został odznaczonym Złotym Kordelasem Leśnika Polskiego, który jest najwyższym odznaczeniem, jakim honoruje się pracowników Lasów Państwowych.

– Zawsze byłem entuzjastą lasów i pracy w lesie – mówi Henryk Szczybura.

XV Dolnośląski Festiwal Dary Lasu zgromadziło kilka tysięcy osób.

Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim i Nadleśnictwo Lwówek Śląski. Festiwal odbył się pod honorowym patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content