Akcja profrekwencyjna we Wrocławiu. Apel do mieszkańców: „Idźmy na wybory”

fot. Radio Rodzina

„Nie śpij, bo cię przegłosują!” – brzmi hasło kampanii, która ma zachęcić obywateli do czynnego udziału w wyborach. We Wrocławiu padły mocne słowa o „ratowaniu Polski”. Wybory parlamentarne już 15 października.

Samorządowcy, lokalni politycy, przedstawiciele świata kultury zebrali się na pl. Wolności we Wrocławiu, by zaapelować do mieszkańców o pójście na wybory. –Do czego chcemy namówić mieszkańców? By korzystali z prawa wyborczego. – mówili na wiecu.

Mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

1 października w Warszawie odbędzie się prodemokratyczny Marsz Miliona Serc, organizuje go Platforma Obywatelska. Do udziału zachęca Barbara Balicka, społeczniczka i głos młodego pokolenia.

Prof. Andrzej Wiszniewski, były rektor Politechniki Wrocławskiej i działacz opozycji komunistycznej zwrócił uwagę, iż ostatnio rząd przyznał podwyżkę świadczeń dla kombatantów. -Nie o 30%, ale o 300%! To kupowanie wyborców. – komentuje profesor.

Do udziału w marszu oraz w wyborach zachęca także działacz antykomunistyczny, Władysław Frasyniuk.

Dodatkowo, Ruch Samorządowy „TAK! Dla Polski – Dolny Śląsk” będzie organizował transport dla chętnych z mniejszych miejscowości, którzy chcieliby dojechać 1 października do Warszawy. Zapotrzebowanie należy zgłaszać na adres dolnoslaskie@ruchtakdlapolski.pl.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content